Alexa

Mızrak çuvala sığmıyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri, İsmet Büyükataman, Türkiye'yi sarsan yolsuzlukve rüşvet operasyonunu değrelendirdi.

Mızrak çuvala sığmıyor
banner327
Milliyetçi  Hareket  Partisi (MHP)  Genel Sekreteri, İsmet  Büyükataman, Türkiye'yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunu değrelendirdi. 

 

 MHP  Genel Sekreteri İsmet  Büyükataman , gazetecilerin  cevaplandırdı . Milletin, Türk siyasi  tarihinde belki eşine ender rastlanan bir  kokuşmuşluğa  şahit olduğunu  anlatan   Büyükataman ,"Ne yazık ki 17  Aralıkta   kamuoyunun   dikkatine   sunulmuş  olan bu  yaşanan  hadiseler üzerinden 10  gün  gibi bir  süre geçmesine rağmen ne yazık ki;  Türkiye  Cumhuriyeti Başbakanının bu kepazeliğe  farklı   izahatlar  bulma gayretkeşliğine, çaresizliğine bu millet şahit oldu. Bunun  Türkiye  Cumhuriyeti devletine, millete yönelik bir operasyon olduğundan tutun da zırva tevil götürmez kabilinden, çok zorlama bir  takım   izahatlar  bulmaya çaba sarf etmiş olmasına rağmen görünen o ki; bir kez daha hakikat  ortaya  çıktı ki; artık mızrak çuvala sığmıyortuz  koktu." diye  konuştu .


Yolsuzluk, yoksulluk  ve   yasaklar   iddiasıyla  milletin  huzuruna  çıkan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ne yazık ki bu  iddiasının  gereğini  yerine  getirmediğini öne  süren   Büyükataman  şöyle devam etti: "Başbakan, bir yanına başta kendisi  ve   yakınları  olmak üzere bütün ekibiyle milletten aldığı  yetkinin  gereğini  yerine  getirmemiştir.


Bu  yetkiye  ihanet etmiştir. Mecliste 2 dönemdir bulunduğumuz  süre  içinde şahit olduğumuz gibi; milletimizin  verdiği emanetin hakkını layıkıyla  yerine  getirebilme noktasında bir adım atmamış, bu  sorumluluğun  gereğini  yerine getirmemiştir. 'Nasıl olsa çoğunluk bende, her  yaptığım  doğrudur, he  yaptığımın  arkasında millet  yetkisi , iradesi devam edecektir' gibi bir garip  anlayış  içinde  zafer  sarhoşluğuna  kapılarak  milletin  çözüm  bekleyen problemlerini halletmek  yerine  hep kendileri için öncelik  arz  eden  konularla  meşgul oldukları bugün daha iyi görünmektedir.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2013, 15:56
YORUM EKLE