Alexa

Moddys, Standard & Poor'sla bu noktalara gelmedik

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, "Moddys, Standard & Poor'sla bu noktalara gelmedik”  dedi.

Moddys, Standard & Poor'sla bu noktalara gelmedik

Bereket Enerji grubu ADM-GDZ elektrik Dağıtım tarafından Aydın, Denizli, Muğla, İzmir ve Manisa illerinden müşteri memnuniyetini arttırmak için çağrı merkezinin açılışına katılan ve Çağrı Merkezinin hayırlı olması dileğinde bulanan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, "Moddys, Standard & Poor'sla bu noktalara gelmedik”  dedi.

15 Temmuz’daki bu milletin geleceğine saldırıldığı o gecede, Denizli’den Çardak Havaalanına 510 komandonun Çardak Havaalanından uçaklara yüklenip gönderilme aşamasında Çardak Havaalanı bölgesinde elektrikleri keserek bizimle uyumlu çalıştıkları için teşekkür ediyorum. O gün bir an bile tereddüt etmeden, bu vatan hainlerinin, soysuzların kendilerinden nasıl hesap soracaklarını bile bile bu adımları attı. Bugün elhamdülillah hesabını veriyorlar” diye konuştu.

“Türkiye dünyanın yeniden dizayn edildiği dönemde önemli sancıları yaşıyor”

Eskiden elektrikler kesildiğinde bile siyasi torpilin arandığını belirten Bakan Zeybekci, “Elektrikler kesildiğinde o telefonlar genelde meşgul çıkardı. Bugün altyapılar elektrikler daha az kesilir halde. Bugün bu bölgede vatandaşın telefonuna anında cevap verilen bir sisteme geçiliyor. Bildiğim kadarıyla İngilizce arayan birisine İngilizce cevap verilebilen bir sistem kuruluyor. Millete hâkimlik değil, hadimlik, hizmetkar olunur anlayışından dolayı ben sayın bakanıma teşekkür ediyorum. Biz on milyonlarca insana hizmetkar olmaya, ‘Allah razı olsun’ sözünü, öyle bir kurtuluşa tabi olmak için geldik. Türkiye dünyanın yeniden dizayn edildiği dönemde önemli sancıları yaşıyor. Avrupa’nın yedinci büyük ekonomisinin Türkiye’sinden bahsediyoruz. Dünyadaki birçok alanda ilk 10 da yer alan bir ülkeden bahsediyoruz” diye belirtti.

“Moddys, Standard & Poor'sla gelmedik”

15 Temmuz darbe girişimi yaşandığında herkesin doların fırlayacağını ve ekonominin çökeceğini söylediğini anlatan Zeybekci, “Herkes şunu bekliyordu, mecliste bile bunun dedikoduları gelmeye başladı. Pazartesi günü Dolar TL karşısında 5,6 liraya çıkar diyenler vardı. Ne oldu? Dolar 3,07’ye çıktı. Bu operasyonda Türkiye’nin bunu hak etmediğine inanan millet ekonomiye de el koydu. Türk ekonomisi artık eski ekonomi değil. Birbirinin kafasına anayasa kitapçığı atıldığı gün gibi değil. Biz bu geldiğimiz noktaya, Moddys, Standard & Poor'sla gelmedik. Kredi derecelendirme kuruluşlarını da varsayamayız. Bizim için önemli olan AB’ye tam üye olmak değil, AB standartlarını tutturmaktır. Bizim için önemli olan kredi derecelendirme kuruluşlarının standartlarını tutturmaktır” diye belirtti.

Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı da, “Enerji sektöründe ilk hidroelektrik santral yapımını gerçekleştiren, 2008’de ilk özel dağıtım şirketi lisansını alan Bereket Enerji Grubu bir ilke daha imza atarak dağıtım şirketlerindeki ilk Çağrı Merkezini 2008 yılında kurmuştur. Bugün de müşteri memnuniyetini daha da arttırmak için çağrı kapasitemizi ve teknolojik altyapımızı 4 katına çıkarttığımız toplam yatırım maliyeti 3 milyon TL olan çağrı merkezimiz, tüketicilerimize 7 gün 24 saat kesintisiz ve kaliteli enerji sağlama hedefiyle yaptığımız tüm çalışmalarımıza ivme kazandıracaktır” dedi.

Geleceğe doğru güvenle yatırımlarına devam edeceklerini belirten Saydanlı, “Bin 100 Megawatt yenilenebilir, bin Megawatt termik olmak üzere toplam 2 bin 100 Megawatt enerji üretim kapasitesine ulaştık. 5 ilde 4,8 milyon müşteriye 23 milyar kwh enerji sağlayan dağıtım ve perakende şirketlerimizle enerji sektöründe hızla büyüyoruz. Bereket Enerji Grubu olarak yaklaşık 10 bin çalışanımızla öncü faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Enerji Bakanlığı ve EPDK liderliğinde, elektrik piyasasının gelişiminde çok önemli adımlar atıldı. Biz de Türk ekonomisinde yaşanan güçlü büyümeye paralel olarak hızla artan enerji talebini karşılamak üzere yüzde yüz müşteri memnuniyeti hedefiyle yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Kesintisiz, kaliteli ve güvenli elektrik sunmak için yeni teknolojiler, uygulamalar ve iş modelleri üzerinde durmaksızın çalışıyoruz. Bugün, müşteri odaklı stratejimizin en somut örneği olan yeni çağrı merkezimizin açılışını gerçekleştiriyor olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. İnanıyoruz ki; kapasitemizi ve teknolojimizi 4 katına çıkarttığımız toplam yatırım maliyeti 3 milyon TL olan çağrı merkezimiz, tüketicilerimize 7 gün 24 saat kesintisiz ve kaliteli enerji sağlama hedefiyle yaptığımız tüm çalışmalarımıza ivme kazandıracaktır'' diye konuştu.

Kaynak: İHA

YORUM EKLE