Numan Kurtulmuş, Şafak Tavkul İçin Başsağlığı Mesajı Yayımladı

Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, 58 yaşında hayatını kaybeden çizer ve ressam Şafak Tavkul için başsağlığı mesajı yayımladı.

Siyaset 26.06.2021, 11:29 26.06.2021, 12:25
Numan Kurtulmuş, Şafak Tavkul İçin Başsağlığı Mesajı Yayımladı

Ressam Şafak Tavkul'un vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımlayan Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, mesajında, "'Biz her türlü rengimizle büyük bir milletiz,15 Temmuz'da sanatımızla direndik' sözleriyle kalemini ve çizgisini Hak'tan ve Anadolu insanından yana tutan değerli kardeşim, sanatçı Şafak Tavkul'a Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum." ifadesini kullandı.

Şafak Tavkul Kimdir?

1963 yılında Kastamonu’da dünyaya gelen Şafak Tavkul, Öğrencilik yıllarından başlayarak çeşitli çocuk ve mizah dergilerinde çalıştı. TED Ankara Koleji ardından M.S.Ü Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde 4 yıl, Endüstri Tasarım, İç Mimarlık ve Heykel Bölümlerinde birer yıl eğitim gördü. Üniversitede animasyon ve illüstrasyon dersleri veren Tavkul, Türkiye’de ilk ve tek Storyboard Sergisi açan bir sanatçıdır. Tanınmış dergilerde sanat yönetmenliğini üstlendi. 1988’de çizgifilm sektörüne geçerek birçok uzun metrajlı filme imza attı ve Kendi yapım şirketinde reklam filmleri, animasyon ve belgeseller üretti.1991 yılında Çocuk Vakfı tarafından Cumhuriyet tarihinde çocuk dünyasına en iyi hizmet eden 40 kişiye verilen hizmet ödülü çizgi film dalında Şafak Tavkul’a verildi. Çocuğun Duası adlı kitap çalışmasıyla Çocuk Edebiyatçıları Birliği “En İyi Resimli Çocuk Kitabı Ödülü”ne layık layık görülen Şafak, Tavkul evli ve 2 çocuk babasıdır.


 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)