Alexa

Oğan'dan Gümrük Günü Mesajı

MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN’ın 26 Ocak Dünya Gümrük Günü Mesajı yayımladı.

Oğan'dan Gümrük Günü Mesajı

 MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN’ın 26 Ocak Dünya Gümrük Günü Mesajı yayımladı.

İşte Sinan Oğan'ın Mesajı:


Türkiye’nin de kurucu üyeleri arasında yer aldığı, Dünya Gümrük Örgütü’nün ilk konsey toplantısının gerçekleştirildiği 26 Ocak 1953 tarihinden bu yana her yıl 26 Ocak günü üye ülkelerce Dünya Gümrük Günü olarak kutlanmaktadır.
 
Tarih boyunca gerek ülkemizin tarihi mirası gerekse Türkiye’nin stratejik konumu nedeniyle bir ülkenin namusu ve vitrini olarak değerlendirilen gümrükler ülkemiz için önemli olmuştur. Ne var ki, AKP iktidarı gümrük kapılarını yolgeçen hanına çevirmiştir. Yüzlerce atlı tarafından yapılan kaçakçılık, sınırımıza kaçak döşenen boru hatları bunun en üzücü örnekleri olarak karşımıza çıkmıştır. Kaçakçılıktan beslenen terör örgütüne hizmet eden bu uygulamalar sadece milli ekonomiyi değil milletimizin güvenliğini de riske atmaktadır.
 
Üç ülkeye sınırı olan Iğdır’daki Dilucu Gümrük Kapısı’nda Iğdırlı kardeşlerimize yapılan uygulamalar ise vatandaşımızı ticaretten soğutmuş, kendilerine maddi manevi zarar vermiştir. Dilucu Sınır Kapısı’nda bölgedeki diğer kapılara göre farklı olan uygulamalar AKP’nin Iğdır’a üvey evlat muamelesi yaptığının açık bir göstergesi olmuştur. İnşallah Allah’ın izni ve milletimizin desteğiyle, 30 Martta başta Iğdır’ımızdaki gümrük çalışanları olmak üzere tüm milletimizin önündeki AKP engelinin kaldırılması için büyük bir adım atacak ve MHP’nin milletimizi merkezine alan idaresi ile sorunlarımızı birlikte çözeceğiz.
 
Bu düşüncelerle, gümrüğün öneminin anlaşılarak gereğinin yapıldığı, gümrükte aksayan ve yanlış yapılan tüm uygulamaların düzeltilmesi dileğiyle, tüm milletimize saygılar sunar, Dünya Gümrük Günü’nü kutlarız.
 
Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2014, 21:54
YORUM EKLE

banner325