Alexa

Pamukoğlu: 'siz ne iş yaparsınız?'

Hak ve Eşitlik Partisi Genel (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, muhalefet partilerinin görevini iyi yapamadığını söyledi.

Pamukoğlu: 'siz ne iş yaparsınız?'
banner327

 Hak ve Eşitlik Partisi Genel (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, muhalefet partilerinin görevini iyi yapamadığını söyledi.

Pamukoğlu, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Antalya'da partisinin il başkanlığını ziyaret etti. Pamukoğlu, burada yaptığı konuşmada, muhalefetteki siyasi partileri eleştirdi. 2002 yılında AK Parti'nin tek başına iktidara geldiğini ve her seçimde oyunu artırarak iktidarda kaldığını anlatan Pamukoğlu, "Siz 80-90 yıllık partisiniz, siz varken yüzde 34 ile iktidara geliyorlar ve her seçimde oyu artıyor. 2011 seçimlerinde oyunu yüzde 44'ten yüzde 50'ye çıkarıyor. Siz ne iş yapıyorsunuz? Bu neyi gösteriyor, sizin işe yaramadığınızı, işleri iyi götüremediğinizi gösteriyor" diye konuştu.


Muhalefet partilerin sadece konuştuklarını, bunu eyleme geçiremediklerini savunan Pamukoğlu, HEPAR'ın ise ulusal mücadele için kurulduğunu, diğer partilerin bunu beceremediğini, sıranın HEPAR'a geldiğini söyledi. Mevcut partilerle bu düzenin daha fazla yürümeyeceğini ifade eden Pamukoğlu şöyle konuştu:

"Bu işler çok kolay, lafla çözülebilecek şeyler değil. Mevcut düzen partilerin bu işin üstesinden geleceğine inanmıyorum. Havaya atılan boş yumruklardan başka bir şey yok. Tüm olanlara karşı 'istifa edin'demiyorum, bunu yapamazlarda, 'meclisi boykot edin'diyorum ama onu da yapmıyorlar, sessiz kalıyorlar" 

HEPAR'ın genç nüfusa güvenerek yola çıktığını dile getiren Pamukoğlu, "Bu ülkede işler bu kadar kötüye gittiyse bunun sebebi 50 yaşın üstündekilerdir, bunun bedelini de gençler ödüyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2014, 13:29
YORUM EKLE