Alexa
banner314

PKK, Katliamlara Başlayabilir

Milliyetçi Hareket Parisi (MHP) Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, PKK gücünü artırmış olarak yeniden karşımıza çıkacak. Yeniden Türkiye'de katliamlara başlayacağı iddiasında bulundu.

PKK, Katliamlara Başlayabilir
banner327

 Milliyetçi Hareket Parisi (MHP) Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, eylül ayında Meclis'in erken açılacağı ve bir çalışma olacağını belirterek, barış süreci adı altında yürütülen çalışma ile ilgili Kandil ve İmralı'nın bir süre koyduğunu ifade etti.

 

Kayseri'de vatandaşlarla sohbet eden MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, şehit babası Mustafa Koçyiğit'in şehitlikte vurulması ile ilgili bir soruyu cevapladı. Halaçoğlu şu değerlendirmeyi yaptı: "Geçen yıldan itibaren barış süreci adı altında hükümet tarafından bir süreç yönetiliyor. Bundan Kayseri genelinde değil Türkiye genelinde şehit yakınlarımız rahatsızlık duyuyor. Hükümet kan akmasın, barış olsun, analar ağlamasın diyor. Kimse ne anaların ağlamasını, ne çatışma, ne kan akmasını, ne de şehit gelmesini ister. Bir şey var. PKK ile yapılan anlaşmalarda 30 bin insanın, bebeğin katili muhatap alınıyor. Süreci yöneten kişi olarak gösteriliyor. Şehit ailelerimiz bundan da rahatsızlık duyuyor. Bu şehit babamız da bundan rahatsızlık duymuş olabilir. Kendisine Allah'tan sağlık diliyorum."

Halaçoğlu, çözüm süreciyle ilgili Meclis açıldıktan sonra görüşmelerin ikinci aşamasının yapılacağını hatırlattı. MHP Milletvekili şunları söyledi: "Bu sürecin ikinci aşaması bize büyük sıkıntı verecek diye düşünüyorum. Eylül ayında Meclis biraz erken açılacak. Sürecin görüşülmesine başlanacak. Kandil ve İmralı süre koydu. Bu süre içinde bazı gelişmeler olmadığı takdirde PKK gücünü artırmış olarak yeniden karşımıza çıkacak. Yeniden Türkiye'de katliamlara başlayacaktır."

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2013, 20:30
YORUM EKLE

banner307

banner325