Yandex Metrika

PKK'lı Hemşire Askerlerimizi Zehirledi mi?

Sağlık Bakanlığına bağlanan Van Asker Hastanesinde PKK terör örgütü sempatizanı olduğu ileri sürülen bir hemşirenin yaralı gazi erlerimizi zehirlemeye teşebbüs ettiği yolundaki haberler doğru mudur?

PKK'lı Hemşire Askerlerimizi Zehirledi mi?
10 Eylül 2016 Cumartesi 10:24

CHP İzmir Milletvekili, Dilekçe Komisyonu ve 15 Temmuz FETÖ Darbesini Araştırma komisyonu üyesi Dr. Aytun Çıray 15 Temmuz’ sonrası KHK ile TSK bünyesindeki asker hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devredilmesinin sakıncalarını meclise taşıdı.

Aytun Çıray, Başta GATA olmak üzere  TSK bünyesindeki sağlık kuruluşlarının Sağlık Bakanlığına devredilmiş olmasının PKK ile olağanüstü bir mücadele veren ve şu anda da Suriye’de maliyeti giderek artan bir operasyonu yürüten TSK’da moral bozukluğu oluşturacağını belirtti. Özel bir ihtisas alanı olan askeri cerrahide uzmanlaşmış hastane ve rehabilitasyon merkezlerinin kendi hastanelerini yönetemeyen Sağlık Bakanlığı bünyesine alınmasını ideolojik bir tutum olarak değerlendirdi.

Sağlık Bakanlığı'nda bir dönem müsteşarlık da yapmış olan Aytun Çıray medyaya yansıyan bazı haberlerin bu tehlikeli ihtimalin gerçekleştiğini ortaya koyduğunu belirterek konuyu Meclis’e taşıdı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a  sorular yöneltti. 

Aytun Çıray'ın soruları şöyle:

1-KHK ile TSK bünyesindeki  sağlık kurumlarının  Sağlık Bakanlığına devredilmesinden sonra her biri başlı başına  özel uzmanlık ve kurumsallaşma alanı olan kimyasal, biyolojik ve radyolojik savaş tehditlerine karşı bir zafiyet ve yetersizlik ortaya çıkmış mıdır? Bu konuda sözkonusu  kurumların ilgili uzmanları ve teknisyenlerinin Sağlık Bakanlığına devri öncesi ile sonrası durumlarını sonraki sayısal olarak açıklar mısınız?

2-Güneydoğu’da ve Suriye’deki sınır ötesi harekatta  sözkonusu devirler mikro askeri cerrahi müdahalenin gerekli olduğu vakalarda bir ilk müdahale zafiyeti ve yetersizliği ortaya çıkarmış mıdır? Bu konudaki durumu sayısal verileri Türk Milletine tek tek açıklar mısınız?

3-Sağlık Bakanlığına devredilmesinden sonra mikro askeri cerrahi alanında uzmanların ve teknik kadroların görev ve yer değişimlerini ayrıntılı olarak açıklar mısınız?

PKK'lı Hemşire Askerlerimizi Zehirledi mi?

4-Sağlık Bakanlığına bağlanan Van Asker Hastanesinde PKK terör örgütü sempatizanı olduğu ileri sürülen bir hemşirenin yaralı gazi erlerimizi zehirlemeye teşebbüs ettiği yolundaki haberler doğru mudur? Doğruysa bu tür durumlara karşı bir cemaat tarafından yönetildiği basında yer alan sağlık bürokrasisinin gerekli tedbirleri alabilmesi ve mücadele edebilmesi mümkün müdür?   İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.