Alexa

Rize Milletvekili Ayar'dan "Atatürk Heykeli" Açıklaması

AK Parti Rize Milletvekili Hikmet Ayar, Rize'deki Atatürk heykelinin yeni tören alanına taşınmasıyla ilgili konuştu.

Rize Milletvekili Ayar'dan "Atatürk Heykeli" Açıklaması
AK Parti Rize Milletvekili Hikmet Ayar, "Taşınması sırasındaki görüntüler hoş görüntüler değildi. Ben de buna katılıyorum. dedi.

 Atatürk heykelinin taşınmasının bir anda Türkiye'nin gündemine oturduğunu belirten Ayar; "Daha önce valilik, adliye, jandarma ve tüm kurumlar meydan çevresindeydi. Doğal olarak Atatürk heykeli de oradaydı. Bu kurumlar taşındı ve en uygun yer Valilik önü olarak düşünüldü." dedi.

Milletvekili Ayar; "Bu proje 3 yıldan beri Rize gündeminde de konuşuluyor. Hatta niye geç kalındı diye eleştirilere de muhatap olduk. O projenin ihalesi yapıldı ve çalışmalar başladı. Proje kapsamında yer altında otopark yapılacak. Orada bir inşaat alanı olduğu için mecburen Atatürk heykeli oradan kaldıracakt"dedi.

Meydanın işlevinin değiştiğini söyleyen Ayar; heykelin aynı gün yerine taşındığını belirterek; "Heykel kamyonun üzerinde konuldu ve öyle taşındı. Taşınması sırasındaki görüntüler hoş görüntüler değildi. Ben de buna katılıyorum. O görüntüyü yayınlamak da hoş değildi. Neticede kamyonla taşınacaktı. Kucağa alınıp da taşınacak hali yoktu." dedi.

YORUM EKLE

banner325