Yandex Metrika

Sakarya'da Ülkücülerden değişim sesi...

Genel Başkan Devlet Bahçeli’den partiyi Olağanüstü Genel Kurultay’a götürme çağrısı yaptılar.

Sakarya'da Ülkücülerden değişim sesi...
19 Aralık 2015 Cumartesi 22:35

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya teşkilatlarında geçmişten bugüne görev yapmış il ve ilçe başkanlarının da aralarında bulunduğu yüzlerce partili ortak bir açıklama yaparak, Genel Başkan Devlet Bahçeli’den partiyi Olağanüstü Genel Kurultay’a götürme çağrısı yaptılar. Açıklamada, “herhangi bir genel başkan adayı önermeden, sadece endişelerimizi ümide çevirecek bir ortak arayışıyla, Genel Başkanımızdan bir olağanüstü kurultay kararı almasını talep ediyoruz” vurgusu da dikkat çekti.

İSTİŞARELERİN ARDINDAN AÇIKLAMA

Daha önce İl ve İlçe Başkanlarıyla yapılan istişarelerin ardından yapılması kararlaştırılan ve Orhangazi Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıda, Sakarya’da MHP’de görev yapmış il ve ilçe başkanları, İl ve Kadın Kolları Başkanları, Belediye Başkanları, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, İl ve İlçe Ülkü Ocakları Başkanları ile yüzlerce partili adına açıklamayı, Ülkü Ocakları ve Kamu Çalışanları Vakfı Eski Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan eski Adayı Mehmet Göktürk yaptı.

ENDİŞE VE SORUMLULUK


Sakarya’ya MHP’nin mührünü vurmuş, kıt imkanlarla en ücra köşelerde üç hilalli bayrağı dalgalandırmış, İl Başkanları, İlçe Başkanları ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri olarak burada bulunduklarını anlatan Göktürk, “Bizler en ağır bedelleri ödeyerek bu günlere gelmiş, kucağında şehitler vermiş, bir dilim ekmeği bölüşen, birbirine olan sevgisi en ağır imtihanlardan geçmiş bir hareketin mensuplarıyız. 1 Kasım seçimlerinin ardından gözlemlediğimiz manzaradan duyduğumuz endişe ve sorumluluk anlayışımız bizleri bir araya gelmeye ve bu açıklamayı yapmaya mecbur bıraktı” diye konuştu..

‘ÇÖZÜM ÖNERİSİ SUNULAMAMIŞTIR’


Milliyetçi Hareket Partisi’nin durduğu noktanın doğruluğuna rağmen, milletten karşılığın alınmaması durumunda, parti içinden başlayarak tartışılması gereken noktalar olduğu belirten Göktürk, “Ülke sorunlarına çözümler üreteceğine, çağlar öncesinden sıçrayarak geleceğin büyük Türkiye’sini kuracağına yürekten inandığımız Milliyetçi Hareket Partisi, bugün kendi iç tartışmalarıyla tüm enerjisini ve gücünü tüketmektedir. Mensuplarının her gün bir diğerinden uzaklaştığı bir yapıyı doğuran bu yönetim anlayışı, asla kabul edebileceğimiz ve görmezden gelebileceğimiz bir tablo değildir. 1 Kasım seçimleri sonucunda partimiz içinde oluşan bu halin mevcut yönetimimiz tarafından doğru okunup, soğukkanlılıkla değerlendirebilmesi için bugüne kadar umutla beklenilmiştir. Fakat ne yazık ki, Genel merkezimiz, ülkücü camianın içini rahatlatacak, yeniden umutlandıracak ve partimizin önünü açacak adımları atmamıştır.” Dedi.

ÇÖZÜM İSTİŞAREDE


Bugünkü şartların MHP açısından varlık-yokluk boyutuna ulaştığını ve büyük kırılmalara gebe bu halin ardından gözden gelinemeyecek kadar davayı tehdit eder hale geldiğini anlatan Göktürk, “Milliyetçi Hareket Partisi mensupları olarak inancımız odur ki, 1 kasım seçimlerinin ardından başlayan kendi içimizdeki kavgayı bitirebileceğimiz yer bellidir. Çözüm, meşverettedir, istişarededir, fikir alışverişindedir, ortak akıldadır. Çözüm, nasıl 7 Haziran seçimleri ile 1 Kasım seçimleri arasında 2 milyon oy kaybettiğimizi kendi aramızda bütün şeffaflığıyla tartışma, kararlar alma ve gereğini yapmadadır. Bunun yeri de Kurultaydır. Bu kurultay, ülkücü hareketteki gerekli değişimin en sağlıklı zemini olacaktır” dedi.

CAMİANIN ORTAK GÖRÜŞÜ;

KURULTAY Kurultay arzusunun camianın neredeyse ortak görüşü halini aldığını da vurgulayan Göktürk, “Kurultay zemini, bundan sonra nasıl bir Milliyetçi Hareket Partisi görmek istediğini ifade edeceğimiz, proje, kadro ve fikirlerin konuşulacağı ortamımız olmalıdır. Bu kurultayın ardından kimsenin söyleyecek sözü kalmamalı, bütün kardeşler kucaklaşıp, helalleşip, hedefe doğru azimle hep birlikte yürümelidir. Aksi halde Milliyetçi Hareket Partisi’ni karanlık günler beklediği gibi, ülkenin sigortası, geleceğinin teminatı olan partimizin kaosta olduğu bir dönemde Türkiye’nin de uçuruma sürüklenebileceğinden büyük endişe duymaktayız” diye konuştu.

OLAĞANÜSTÜ KURULTAY İSTİYORUZ

Göktürk, açıklamasını şöyle bitirdi: “İşte bu samimi duygu ve düşüncelerle, herhangi bir Genel Başkan adayı önermeden, sadece endişelerimizi ümide çevirecek bir ortam arayışıyla, Genel Başkanımızdan bir Olağanüstü Kurultay kararı almasını talep ediyoruz. Bu hızla gerçekleşmediği takdirde, Sakarya’da bizleri temsil eden, burada bulunan herkesin emeğinin bulunduğu Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya teşkilatı delegelerinden Olağanüstü Genel Kurul sürecine desteklerini, imzalarıyla göstermelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki, Milliyetçi Hareket Partisi’nin geleceği, Ülkemizin geleceğidir. Türkiye’nin bugün her zamankinden daha fazla MHP iktidarına ihtiyacı vardır.”

BASIN AÇIKLAMASI

Bugün burada, Sakarya’ya Milliyetçi Hareket Partisi mührünü vurmuş, kıt imkânlarla en ücra köşelerde üç hilalli bayrağımızı dalgalandırmış, il başkanları, ilçe başkanları, il ve ilçe kadın kolları başkanları, Belediye Başkanları, İl Genel ve Belediye Meclisi Üyeleri, Ülkü Ocakları il ve ilçe başkanları, Milletvekili ve belediye başkan adayları ile geçmişten günümüze teşkilatlarımızın çeşitli kademelerinde görev yapmış, dava arkadaşları olarak bulunmaktayız. Bizler en ağır bedelleri ödeyerek bu günlere gelmiş, kucağında şehitler vermiş, bir dilim ekmeği bölüşen, birbirine olan sevgisi en ağır imtihanlardan geçmiş bir hareketin mensuplarıyız.

1 Kasım seçimlerinin ardından gözlemlediğimiz manzaradan duyduğumuz endişe ve sorumluluk anlayışımız bizleri bir araya gelmeye ve bu açıklamayı yapmaya mecbur bıraktı. Ülkemizin hali apaçık ortadadır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin durduğu noktanın doğruluğu da bizce gün gibi gözler önündedir. Ancak durduğu yerin doğruluğuna rağmen, sevdalısı olduğu milletten gördüğü karşılık da maalesef yine apaçık ortadadır. Davamız doğru, partimiz doğru ve bu millet bizim milletimiz olduğuna göre demek ki istediğimiz karşılığı alamıyorsak kendimizden başlayarak tartışmamız gereken noktalar vardır.

Ülke sorunlarına çözümler üreteceğine, çağlar üzerinden sıçrayarak geleceğin Büyük Türkiye’sini kuracağına yürekten inandığımız Milliyetçi Hareket Partisi’nin; kendi iç tartışmalarına gömülmüş, yönetimin kendi iktidarını koruyabilmek için komplo teorilerinden medet umduğu ve mensupları her gün bir diğerinden uzaklaşan bir yapıya bürünmüş hali asla kabul edebileceğimiz, görmezden gelebileceğimiz bir tablo değildir. 1 Kasım seçimleri sonucunda partimiz içinde oluşan bu hâlin mevcut yönetimimiz tarafından doğru okunup, soğukkanlılıkla değerlendirilebilmesi için bu güne kadar umutla beklenilmiştir. Ancak görünen odur ki; başarısızlığın “dış mihrakların komploları” ile ve başarısızlığa yönelik içteki eleştirilerin de “hainlik” ile ilişkilendirilmesinin ötesinde bir değerlendirme yapılamamış, çözüm önerisi sunulamamıştır.

Oysa içinde bulunduğumuz şartlar Milliyetçi Hareket Partisi açısından bir varlık-yokluk boyutuna ulaşmış, büyük kırılmalara gebe bir hal almıştır. Bu yangın, görmezden gelinmeyecek kadar büyük ve kutlu davamızı tehdit eder haldedir. Milliyetçi Hareket Partisi mensupları olarak inancımız odur ki 1 Kasım seçimlerinin ardından başlayan kendi içimizdeki kavgayı bitirebileceğimiz yer bellidir: Ali İmran suresinde emrolunduğu gibi çözüm meşverettedir, istişarededir, fikir alış verişindedir, ortak akıldadır.

Çözüm: nasıl 7 Haziran seçimleri ile 1 Kasım seçimleri arasında 2 milyon oy kaybettiğimizi kendi aramızda bütün şeffaflığıyla tartışma, kararlar alma ve gereğini yapmadadır. Bu kurultay, Ülkücü Hareket’teki gerekli değişimin en sağlıklı zemini olacaktır. Bunu görmeyip de, mevcut halin korunarak bir gelişim sağlanabileceğine inanmak, mevcut haldeki sorunların gelişmesinden başka bir sonuç getirmeyecektir.

Görünen tablo açık ve nettir: Bir kurultay arzusu camiamızın neredeyse ortak görüşü halini almıştır. Bu arzu eğer imza toplanarak hayata geçecekse, gerekli imzadan fazlasına ulaşılacağı belli olmuştur. Kurultay zemini bundan sonra nasıl bir Milliyetçi Hareket Partisi görmek istediğimizi ifade edeceğimiz, proje, kadro ve fikirlerin konuşulacağı ortamımız olmalıdır.

Bu kurultayın ardından kimsenin söyleyecek sözü kalmamalı, bütün kardeşler kucaklaşıp, helalleşip hedefe doğru azimle hep birlikte yürümelidir. Aksi halde Milliyetçe Hareket Partisini karanlık günler beklediği gibi, ülkenin sigortası, geleceğinin teminatı olan partimizin kaosta olduğu bir dönemde Türkiye’nin de uçuruma sürüklenebileceğinden büyük endişe duymaktayız.

İşte bu samimi duygu ve düşüncelerle, herhangi bir genel başkan adayı önermeden, sadece endişelerimizi ümide çevirecek bir ortam arayışıyla, Genel Başkanımızdan bir olağanüstü kurultay kararı almasını talep ediyoruz. Bu hızla gerçekleşmediği takdirde, Sakarya’da bizleri temsil eden, burada bulunan herkesin emeğinin bulunduğu Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya teşkilatı delegelerinden olağanüstü genel kurul sürecine desteklerini imzalarıyla göstermelerini bekliyoruz. Saygılarımızla İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.