Alexa
banner314

Samsun MHP'den Tepki: "İstiklal Marşı küçük düşürülmüştür"

Çarşamba Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Kitap Fuarında’ İstiklal Marşı’nın ilahi şeklinde okunması MHP tarafından tepkiyle karşılandı.

Samsun MHP'den Tepki:
banner327
Çarşamba Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Kitap Fuarında’ İstiklal Marşı’nın ilahi şeklinde okunması MHP tarafından  tepkiyle karşılandı.

Çarşamba Belediyesi tarafından organize edilen ve çok sayıda vatandaşın katıldığı kitap fuarında İstiklal Marşı ilahi şeklinde okunmuştu. Fuara katılan yazar ve şair İsmet Özel tarafından okunmaya başlanan İstiklal Marşı’na vatandaşlar ayağa kalkarak eşlik ederken protokol üyeleri yerine oturarak şaşkınlıkla olayı seyrettiler.

İstiklal Marşının bir bestesi ve güftesi var


Yaşanan olaya bir tepkide Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Şaban Kılç’tan geldi. Kılıç, “İstiklal Marşının bir bestesi ve güftesi var. Bu olay nerede olursa olsun o marşı hakir görmek küçük görmek milletin gözünden düşünmektir. İstiklal Marşımızın önüne gelenin farklı şekilde yorumlaması ve toplumun katılımını sağlaması kabul edilir bir şey değildir"dedi.

 Türk milletinin milli değerlerini küçük düşürerek ayaklar altına almanın moda olduğunu söyleyen kılıç,. "Başka  değerleri milletin üstüne geçirmeye çalışıyorlar. Bize ait olmayan islamiyetle uyuşmadığı halde islamiyet kisvesi altında milletimize dayatılmaya çalışılıyorlar. Türkiye’de sionizmin propagandası yapılıyor. Atalarımız kurtuluş savaşında hayatını kaybetmiş ve onların kanlarıyla yazılmış milli marşımızın çarptırılmaya çalışılması da kabul edilemez” dedi

O görüntüleri izlediğimde çok üzüldüm

Görüntüleri izledikten sonra şok olduğunu belirten Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mehmet Atalay, “O görüntüleri izlediğimde çok üzüldüm. Gerçekten kalbimin bütün derinliklerinde o acıyı hissettim. Hangi partiyi desteklerse desteklesin bu ülkenin vatansever insanlarının da benimle aynı duyguyu yaşadıklarından eminim. Ülkeleri tanımlayan en önemli iki sembol vardır. Bunlardan birisi bayraktır. Bayrak Türk devletinin egemenliğini bağımsızlığını temsil eder. Bayrağımız kadar değerli olan ve ülkemizi temsil eden milli marşımız vardır. Sözleri Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan ve Osman Zeki Üngör’ün bestelediği milli marşımız olan İstiklal Marşı bağımsızlık demektir. Bu bağımsızlık marşıdır ve hiçbir milli marşta sözler müzikten ayılamadığı gibi İstiklal Marşında da ayrılamaz. İstiklal Marşının sözleri ne kadar değerli ise o müzikte aynı oranda değerlidir. O müziği duyduğumuzda vatanımıza, devletimize saygı duyarız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2013, 23:17
YORUM EKLE

banner307

banner325