Alexa

Samsun'da Herkesin Dilinde Dolaşan Başkan Aday Listeleri ...

Samsun'da siyaset meydanı hareketleniyor. Ak Parti ve MHP arasında hangi ilçeler ve bu ilçelerde kim başkan adayı olacak belirlenemedi. Sosyal medyada havada uçuşan listeler bilgi kirliliğinin sonuna geldi.

Samsun'da Herkesin Dilinde Dolaşan Başkan Aday Listeleri ...

Samsun Türkiye'nin en çok siyasallaştığı şehirlerden birisi olamaya devam ediyor. Samsun tarihinde de siyasetin hep önemi olmuştur. Çok tartışılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir ardından ilçe belediye başkan adayları "kim olacak" sorusu sosyal medya ve İnternet Haber sitelerinde tartışılan bir konu oldu.

Samsun'da Cumhur İttifakı kapsamında değerlendirilmesinden sonra, Ak Parti ve MHP arasında ilçe paylaşımlarında Cumhur İttifakını zedeleyici tartışmalara neden olduğu gerekçesiyle iki il başkanı görevden alınırken  MHP'li bir vekil de disiplin kuruluna sevk edildi.

Samsun'da Başkanlık listeleri yine havada Uçuşuyor

Samsun'da ilçelerin belediye başkanlıkları bugün de sosyal medyada gündem oldu. ittifak kapsamında MHP'ye  5-6 ilçe başkanlığı bırakılacağı ifade edilirken diğer taraftan bir başka listede 3 ilçe MHP'ye verileceği listeler halinde sosyal medya havada uçuşuyor. MHP ve Ak Parti'nin isminin verilmesini istemeyen kurmaylarından bazıları ise Samsun'da 2 ilçenin MHP'ye verileceğini belirtiyor. 

Sosyal medyada algı politikası hüküm sürüyor. Ortalıkta gezinen çarşaf çarşaf listelerin doğruluk payının olmadığını birkaç güne hep birlikte göreceğiz. Gezinen listelerin sadece söylentilerden ibaret olduğu, dolaşan listelerden çok farklı isimlerin açıklanacağını çok yakında göreceğiz. 

Hakan TURAN

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 17:07
YORUM EKLE