Yandex Metrika

"Şehit ve şühedamızın kemikleri sızlamıştır"

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Türkiye 16 Kasım günü hiç olmadığı kadar küçük düşürülmüş, şehit ve şühedamızın kemikleri sızlamıştır" dedi.

19 Kasım 2013 Salı 15:43

   MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye 16 Kasım günü hiç olmadığı kadar küçük düşürülmüş, Türk milleti hıyanetin resmi geçidine yüreği sızlayarak şahitlik etmiş, caniyle Başbakan’ın fotoğrafları aynı pankarta iliştirilmiş, şehit ve şühedamızın kemikleri sızlamıştır" dedi.
Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmaya, tiyatrocu Nejat Uygur'un ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirerek başladı.

Bu hafta sonu, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün kutlanacağını anımsatan Bahçeli, öğretmenlerin durumuna ve dershane tartışmalarına değindi.

Bahçeli, şöye konuştu:

 "İlke olarak dershanelerin özel okula dönüşmesi gerektiğine inandığımızı ve bunu hedeflediğimizi daha bu tartışmalar gün yüzüne çıkmadan gündeme getirmiştik. Ayrıca 3 Nisan 2012 tarihli Meclis Grup toplantımızda da aynen şunları söylemiştim: 'Elbette milyonlarca ailemize mali külfet olan dershanelerin kaldırılması yerinde bir uygulamadır. Zira üniversite sınavının kalkacağı bir ortamda zaten dershanelere büyük oranda gerek ve ihtiyaç kalmayacaktır. Ancak binlerce dershaneyi kapatırken, önce buralarda çalışan ve hayatlarını kazanan öğretmen ve yardımcı personelin geleceğini garantiye almak ve bunları milli eğitim sistemine dahil etmek gerekmektedir. Bir diğer yandan da dershane sahiplerini mağdur etmeyecek çare ve yolları bulmak lazımdır.”

 Bahçeli, şunları kaydetti:

"Cevaplanması gereken ilk soru şudur: Öğrencilerin okulda bulamayıp da dershanelerde bulduğu, okulda öğrenemeyip de dershane sıralarından aldığı nedir, nelerden ibarettir? Dershanelerdeki öğretmenlerle milli eğitim sistemindeki öğretmenler aynı tedrisatın ürünleridir. O halde okullarımızın bu kadar geri, önemsiz ve sanki işe yaramaz gibi algılanmasına, gösterilmesine ve bu noktaya gelmesine sebep olan aymazlıklar, sorumsuzluklar hangi başlıklardan müteşekkildir?"

-"Türkiye 16 Kasım günü hiç olmadığı kadar küçük düşürüldü"-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın haftasonu Diyarbakır'a gerçekleştirdiği ziyareti eleştiren Bahçeli, şunları söyledi:

"Türkiye’nin geçtiğimiz cumartesinden beri yaşadığı hazin ve hüsran verici manzaralar 'ben insanım, ben Türk’üm ve ben Türk milletinin ferdi olmaktan onur duyuyorum' diyen hiç kimsenin kabul edeceği şeyler değildir. Türkiye 16 Kasım günü hiç olmadığı kadar küçük düşürülmüş, Türk milleti hıyanetin resmi geçidine yüreği sızlayarak şahitlik etmiş, caniyle Başbakan’ın fotoğrafları aynı pankarta iliştirilmiş, şehit ve şühedamızın kemikleri sızlamıştır."

-Ahmet Kaya anıtı yaptırsın-

Başbakan Erdoğan'ın hayatı boyunca şehitler için gözyaşı dökmediğini ileri süren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, şunları kaydetti:

"Hayatı boyunca şehitlere tek bir damla gözyaşı dökmeyen, göz pınarları hiçbir milli davada yaşarmayan izansızlar, insafsızlar ve nefsine tapan kibir yuvaları koro oluşturup PKK’lı Ahmet Kaya’nın ağıdını ölümünden 13 yıl sonra yakmışlardır. Başbakan Erdoğan madem bu kadar Ahmet Kaya hastasıdır, madem bu kadar kardeşi olarak görmektedir, madem bu kadar matemlidir; o zaman en kısa sürede bu terörist havarisinin adına bir anıt yaptırmalı, orayı kendisine mesken tutmalı, yakınlarından da bir ev tutarak sürekli anıtı seyretmelidir.

Başbakan’a göre bu PKK’lının suçu saz çalmakmış. Sayın Erdoğan, öldürmek için ille de tüfek, tabanca, top ve hançer mi kullanmalı; saz kaleşnikof, kalem füze, söz kurşun, senin ve dostun gibi zihniyetler de canlı bomba olamaz mı?"

-Malazgirt Destanı, Söğüt ruhu...-

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Bütün bu kepazelikler Türk milletinin gözleri önünde yaşanırken Başbakan Erdoğan’ın hala tarih yazdıklarını söylemesi, bizatihi tarihsel akışın şahit olduğu en büyük yüzsüzlüklerden birisidir. Kimse sabrımıza aldanıp da gevşeklik yapmasın, kuduz gibi oraya buraya sataşmasın; yeri ve zamanı gelince Malazgirt Destanı da tekrarlanır, Söğüt ruhu da canlanır. İstanbul’un fethi de yenilenir, İzmir’de denize dökülenlerin torunları de yeniden süpürülüp atılır" ifadelerini kullandı. 

-Kuzey Kürdistan neresi?

Devlet Bahçeli, gelişmelerden cesaret alan Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir'in, Barzani’nin "Kuzey Kürdistan’a ve şehrinize hoş geldiniz” diyerek gönlünü yaptığını anımsatarak Başbakan Erdoğan'a Kuzey Irak'ın neresi olduğunu sordu.

-Öcalan serbest bıraktırılacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terör ele başı Abdullah Öcalan'ın serbest bıraktırılacağını iddia ederek, şunları söyledi:

"Başbakan’ın, 'dağdakilerin indiğini, cezaevlerinin boşaldığını göreceğiz' beyanıyla İmralı canisi ve PKK’ya af müjdesi vermesi ve peşmerge başının, süreç ihanetinin sonunda bunun gerçekleşeceği kehanetinde bulunması rastlantı değildir. Recep Tayyip Erdoğan PKK’yı resmen siyasallaştıracak ve canibaşını da serbest bırakacaktır.

Başbakan ve bölücü şebeke vatanı sahipsiz sanmamalıdır. Türkiye’yi bölmek için işgalci düşman güçlerinin dayattığı Sevr anlaşmasını yırtıp yüzlerine çarpan milli ruh yeniden güneş gibi doğacak ve cesaretle harekete geçecektir. Kimse ümitsiz olmasın, kurtuluş yakındır, Başbakan ve hükümetinin Yüce Divan’a çıkma günü yaklaşmaktadır."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.