Yandex Metrika

Sinan Oğan'dan Büyük İddia! İktidar Oluruz...

MHP Genel Başkanlığı’na adaylığını koyan eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, MHP'yi iktidara taşıyacağını iddia etti.

24 Kasım 2015 Salı 13:15

MHP Genel Başkanlığı’na adaylığını koyan eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan; katıldığı bir TV programında, MHP’nin en önemli sorununun halka kendisini anlatamaması olduğunu söyledi

Sinan Oğan, “Yönetimin mutlaka değişmesi gerekiyor” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanlığı’na adaylığını koyan eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, CNN Türk’teki “Tarafsız Bölge” programında Ahmet Hakan’ın sorularına cevap verdi.

MHP’NİN EN ÖNEMLİ SORUNU KENDİSİNİ ANLATAMAMASIDIR

MHP’nin en önemli sorununun halka kendisini anlatamaması olduğunu ifade eden Sinan Oğan Lider pasif kaldığı takdirde partiler de kadroları ne kadar gelişmiş olursa olsun halka kendini anlatamadığını belirtti.

MHP’de yönetimin mutlaka değişmesi gerektiği yönünde fikir beyan eden Oğan’a göre; MHP, Türkiye’deki mevcut siyasi ortamda iktidar olması gereken bir parti. Halk başarılı olduğu için AKP’yi seçmedi. Muhalefet başarısız olduğu için AKP hâlâ iktidarda. Bugünün şartlarında bile sadece doğru bir strateji ile rahatlıkla yüzde 30 oy alınabileceğini iddia etti..

MHP DOĞRU STRATEJİ ÜRETEMEDİ

Oğan: “7 Haziran’da veya 1 Kasım’da MHP yüzde 25-30 bandında oy alabilirdi. Ama MHP doğru stratejiler üretmedi, halkla yeterince kucaklaşmadı, yeterince mitingler, televizyon programları yapmadı. Buna ek olarak 7 Haziran akşamı Sayın Bahçeli’nin ‘seçim en kısa zamanda ne zaman olacaksa o zaman’ demesi arkasından kendisinin iktidarmış gibi CHP ile AKP arasında hükümet kurulmasına ilişkin açıklamalar yapması etkili oldu. Bir siyasi parti liderinden en son beklenecek şey başka bir partinin iktidar olmasını dilemesidir.”dedi.

ESKİ MİLLETVEKİLİ SİNAN OĞAN’IN KONUŞMALARINDAN ÖNE ÇIKANLAR ŞÖYLE:

-Lider rüzgar estirecek ki, aşağıda fırtına çıksın.

-Bizim teşkilatlarımız en çok fedakarlık yapan teşkilatlardır.

-Bizim sloganımız: "Bugün Kurultay, Yarın İktidar.

-Öyle bir MHP kuracağız ki, hem geleneği göreceksiniz, hem de geleceği göreceksiniz.

-En geç 21 Mart, Nevruz Bayramında, partimizi benim genel başkanlığımda yeni bir yönetime kavuşturacağız."

-Türkmen davasına kendini adamış bir Ocak Başkanımız var: Ocaklarımızdaki gençlerimiz davası uğrunda canını vermekten çekinmeyen insanlardır.

-Soydaşlarımız dünyanın neresinde kan ağlıyorsa MHP'nin orada aktif olarak yer alması lazım!

-Ülkücü irade kimi isterse o göreve başına geçer.

-Aksakallar Meclisi'ni” yasal bir statü haline getirerek bir “Aksakallar Meclisi” oluşturacağız.

-İlk seçimlerde birinci parti olacağız, en kötü ihtimalle şu anki oyun iki katını alacağız. Türk milletine sözümüzdür bu...

-MHP’de her şeye rağmen bir dip düşünce var. Bugün ülkücü irade, bu duruma el koymak istiyor!

-Hak edene hak ettiğini vermek için Türk milliyetçilerinin iktidarı şart!

-Şu anda toplumda en mağdur kesim, en ezilen kesimi MHP'liler..

-Vatandaş değişim istiyor...

-Delegelerimiz rahat olabilirler, teşkilat görevlerinden istifa dahi etseler...

-Ülkücülerin yuvası Milliyetçi Hareket Partisi'dir!

-Biz ilk seçimlerde rahatlıkla yüzde 40 alabiliriz.

-Bizim hesabımız bizim nasıl iktidara geleceğimiz olmalıdır!

-MHP’nin tezleri halkla kucaklaşarak anlatılsaydı, PKK’nın siyasi temsilcileri MHP’nin önüne geçmezdi.

-Terörist Öcalan’ın yeğeni mecliste en genç üye olarak orada nasıl oturdu? Benim bir Ocak Başkanım orada neden oturamasın?

-Şehadetinin 45. yıldönümünde Ülkücü Şehidimiz Ertuğrul Dursun Önkuzu'yu rahmetle andığımı ifade etmek istiyorum

-Türk milliyetçilerinin ufku yüzde 16 değil, 40'lardadır!

-Ülkücü ülkücünün kardeşidir

-Ben, Allah'tan başka kimseden korkmam. Yazıldıysa, bunun önüne hiç kimse geçemez!

-Ülkücülük hukukunda sen, ben olmaz!

LİDER PASİF KALDI

El Cezire’ye de konuşan Sinan Oğan, için tüzük kurultayı istediklerini, ardından gelecek kurultayda da kendisiyle birlikte başka adayların da ortaya çıkarak yarışacağını söyledi.

Oğan, “Türkiye’de siyaset maalesef lider odaklıdır. Türk milleti siyasi parti programından çok liderin ne söyleyeceğine bakıyor. Lider o konuda pasif kaldığı takdirde partiler de kadroları ne kadar gelişmiş olursa olsun halka kendini anlatamıyor. Biz sosyal medya dahil tüm iletişim araçlarını kullanan, gençlere ve kadınlara yeterince partinin ön saflarında yer veren aktif bir MHP inşa edeceğiz. Biz yapacağımız değişikliklerle MHP’yi Doğu ve Güneydoğu’da var edeceğiz, partimizi İstanbul’da başa güreşen bir parti haline getireceğiz” diye konuştu.

HİÇ KİMSE MHP’NİN TÜZÜĞÜNDEN ÜSTÜN DEĞİLDİR

Genel Merkez’in tavrının kongre toplamamaktan yana olduğu hatırlatıldığında Sinan Oğan, “Parti tüzüğü açık. Yeterli delege desteği olduğu takdirde parti olağanüstü kurultaya gitmek zorundadır. Hiç kimse MHP’nin tüzüğünden üstün değildir. Hepimiz buna uymak mecburiyetindeyiz. Biz iki aylık bir süre içinde bu konunun çözüme kavuşturulacağını planlıyoruz. Yeterli delege desteğimiz olacaktır. Bunu da Genel Merkez’e sunacağız. Ben Sayın Genel Başkan’ın da aklıselim hareket edeceği kanaatindeyim. Bu iki aşamalı bir iş. Birinci aşama partinin tüzük kurultayının toplanması. Bunun için tüm kurultay isteyenler ve aday olmayı isteyenler çalışıyor. Ortak imzalarla ve yüksek bir rakamla bunu gerçekleştireceğiz. Sonrası artık detaydır. İsteyen aday olur, isteyen olmaz” dedi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.