Yandex Metrika

Sinan Oğan'dan Flaş Açıklama!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adaylarından Sinan Oğan Ülkücü ve Milliyetçi kamuoyuna önemli açıklamada bulundu

Sinan Oğan'dan Flaş Açıklama!
06 Ocak 2016 Çarşamba 11:13

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adaylarından Sinan Oğan Ülkücü ve Milliyetçi kamuoyuna önemli açıklamada bulundu

Ülkücü ve Milliyetçi kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Milliyetçi Hareket Partisinin saygıdeğer yönetimi,

Demokratik toplumlar, ülkeyi “kimin yöneteceğini” serbest seçimlerle belirlerler. Seçim sandığı, bir yandan demokratik ilkelerin hayata geçmesini sağlarken diğer yandan, siyasi partilerin yönetim kadroları ve uyguladıkları politikaların halkımız nezdinde ne ölçüde destek bulduğunu açık ve net sonuçlarla ortaya koyar.

İktidarı hedefleyen ciddi siyasi partiler ise milletin sandıkta verdiği siyasi mesajları kendi yönetim organlarında değerlendirerek gerekli kadro ve politika değişiklikleri ile gelecek seçimlere hazırlanırlar.

Bu bağlamda Türk milletinin iradesinin tecelli ettiği 1 Kasım seçimleri, biz Milliyetçi Hareket camiasına oldukça önemli mesajlar vermiştir.

Sayın Genel Başkanımızın 7 Haziran ile 1 Kasım tarihleri arasında izlediği ve izahta güçlük çektiğimiz politikaları sonucu; partimiz seçmenlerinin dörtte birinin oyunu, milletvekillerinin ise tam yarısını kaybetmiştir.

40 milletvekili ile Türkiye Büyük Millet Meclisinde en küçük grup haline gelmiş, bölücü örgütün siyasi uzantılarının dahi altına düşmüştür. TBMM’nin başkan vekilliğine PKK terör örgütüne desteğini açıkça ifade eden HDP’li bir başkan vekilinin oturmasını, bölücü siyasetin Gazi Türk Meclisini yönetmesini engelleyememiştir. İktidar umutlarımız azalmış, Türkiye’mizin istikbali hususunda endişelerimiz artmıştır.

Bu gerçekler karşısında Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’den beklenen; sorumlu bir liderlik tavrı göstererek, Milliyetçi Hareket Partisi Kurultayını hızla toplaması, seçim sonuçlarını tartışarak sorunları ve sorumluları tespit etmesi ve gerekli tedbirleri almasıdır. Kurultaylar bunun için vardır. Ortak milli aklı arayan bu çalışmalar aynı zamanda iç muhasebeleşme, sorunlarla yüzleşme, yanlış ve noksanları tespit edip, geleceği yeniden inşa etme fırsatlarıdır.

Ülkemize demokrasi getirme iddiasında olan bizler öncelikle bunu parti tüzüğümüze yansıtmak durumundayız. Mevcut tüzüğümüze göre delegelerimiz olağanüstü toplanıp partimiz tüzel kişiliğine son verme yetkisine sahipken, delegelerimiz olağanüstü toplanıp partimiz yönetim organlarını yenileme ve genel Başkan seçme yetkisine sahip değiller. Bu garabetin değişmesi için partimiz tüzüğünün 63. Maddesinin de dahil olduğu değişikliklerin yapılması ve tüzüğümüzün demokratik standartlara kavuşturulması gerekmektedir.

1 Kasım’dan bu yana ülkücü ve milliyetçi tabanımız çeşitli vesilelerle kurultay toplama taleplerini dile getirmişlerdir. Bu süreçte Ülkücü ahlaktan sapmamaya, lidere saygıda kusur etmemeye ve partimize zarar vermemeye takdire şayan bir hassasiyet örneği gösteren kadrolarımız gelinen noktada sorunun Parti Tüzüğümüz hükümleri çerçevesinde suhulet ve akl-ı selimle çözülmesini arzu etmektedirler.

Bu kapsamda ülkücü camia, kurultay toplama talep ve iradesini somut olarak ortaya koymak üzere harekete geçmiş ve tüzüğümüz gereğince Olağanüstü Kurultayın toplanması için gereken sayının çok çok üzerinde bir miktara ulaşan noter onaylı dilekçelerini MHP Genel Merkezine sunulmak üzere tarafımıza iletmiştir.

Buna karşılık ülkücü edebi ve yüksek değerlerini kendisine ilke edinmiş birer Türk Milliyetçisi olarak bizler, olağanüstü kurultayımızın herhangi bir kırgınlık ve ihtilafa meydan vermeden Sayın Genel Başkanımız tarafından kendisine yakışan olgunluk ve sorumluluk duygusu içerisinde doğrudan Genel Merkezimizin kararı ile toplanmasının partimiz ve camiamız için daha hayırlı olacağına inanmaktayız.

Her vesileyle ifade ettiğimiz üzere olağanüstü kurultay isteyen ülküdaşlarımız ve partililerimizin önceliği, kişilere değil kutlu davamıza olan sadakatidir. Kaygımız, MHP ve Türkiye’nin geleceğine ilişkindir. Çabalarımız hareketimizin başarısına, Türkiye’nin Türk Milliyetçilerinin liderliğinde daha iyi yönetilmesine odaklanmıştır. Talebimiz meşru, niyetimiz halis, maksadımız hayırdır. Koca Yunus’un da dediği gibi;

Biz gelmedik dava için,

Bizim işimiz sevda için,

Dostun evi gönüllerdir,

Gönüller yapmaya geldik.

Sayın Genel Başkanımızın ülkücü iradenin talebine saygı göstererek Kızılcahamam’da partimiz karar alma organı olan Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyelerimizle yapacağı istişare toplantısında Olağanüstü Kurultayın toplanması yolunda karar almasını umuyor ve bekliyoruz. Aksi bir durum sayın Genel Başkanımızın da ifade ettiği üzere bu netameli günlerde “MHP’nin meşguliyetine” neden olacaktır ki, inandığımız davanın üzerimize yüklediği sorumluluk nedeniyle buna izin veremeyiz. Behemahal Olağanüstü Kurultayımızın toplanarak bir an evvel delegelerimizin partimizin geleceğine ilişkin karar alacak bir kurultay ortamını tesis etmek durumundayız.

Bu nedenle tarafımıza iletilen Olağanüstü Kurultay talep dilekçelerini MYK toplantısı sonrasında Genel Merkezimize sunacağız. Rabbimin izniyle Kurultayımız toplanacak ve dava arkadaşlarımızın değerli fikirler ve kurultayda alacakları kararlarla MHP’nin yolu mutlaka aydınlanacaktır.Sinan OĞANİlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.