Alexa

Sinan Oğan: Önce Memleketi Kurtaralım

MHP Genel Başkan Adayı Dr. Sinan Oğan, Bu ülkenin tek adamın iki dudağı arasına sıkıştırılmasını istemiyoruz diyerek: Türkiye’yi Arap Birliği’ne sokacak ya da Şangay’a katacak"dedi.

Sinan Oğan: Önce Memleketi Kurtaralım

MHP Genel Başkan Adayı Dr. Sinan Oğan, Bahçeli’nin Erdoğan-Perinçek kıyaslamasının tabanda tam bir infiale yol açtığını belirtti.

Gazeteduvar'dan Nergis Demirkaya'ya konuşan Sinan Oğan, 4 lider adayını yeniden bir araya getiren "Hayır Platformu"'nun kesinlikle genel başkanlık adaylığı ile ilgisi olmadığını ifade etti. Oğan, “Memleket elden gidiyor, MHP kapatılıyor, biz bunun derdine düştük. Önce memleketi kurtaralım, ondan sonra genel başkanlık yarışına kaldığımız yerden devam ederiz” dedi.

Tek adam rejiminin ülkeye fayda getirmeyeceğini söyleyen Sinan Oğan; "Evet veya hayırı Erdoğan üzerinden de tartışmıyoruz. Erdoğan da bir fani. Kötü bir Başbakanlık yaptı hadi iyi başkanlık yapacağını düşünelim. Sonra yerine tek oy bile almamış bir yardımcısı geçecek. O gelen hastalansa, ruh hastası olsa bu deliyle nasıl uğraşacağız. Halkın yüzde 100 iradesiyle seçilmiş Meclis’i feshetmesini engelleyecek, durduracak bir mekanizma var mı? Biz sistemin garabetliğine, ucubeliğine karşı çıkıyoruz. Neresinden tutsanız elinizde kalan bir sistem." diye kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2017, 22:21
YORUM EKLE

banner325