Alexa

“Sömürgecilik, katliam, soykırım sizin geçmişinizde var”  

Başbakan Binali Yıldırım, “Bugün bize ders vermeye çalışıyorlar. Soykırımdan bize hesap sormaya çalışıyorlar. ‘Ermeni soykırımı, 1915 olayları.’ Siz bir kere bunu bize soracağınıza dönün utanç dolu tarihinize bir bakın."dedi.

“Sömürgecilik, katliam, soykırım sizin geçmişinizde var”  

“PKK kılık değiştirdi, isim değiştirdi şimdi Afrin’e geldi, orada kim akıl verdiyse bunlara o akılla Türkiye’nin hudutları boyunca bir terör devleti kurmaya çalışıyor”  

“Türkiye’nin başını ağrıtmak için, ilerde Türkiye’yi sürekli meşgul etmek için büyük bir proje var. Bir yandan bu projeyi akamete uğratıyoruz diğer yandan da ülkemizi geleceğe taşıyoruz. Hedefimiz, Türkiye’yi parmakla sayılan ülkeler arasına taşımak” 


“Biz ülkemize güveniyoruz, özel sektörümüze güveniyoruz, milletimize, ekonomimize güveniyoruz. Kim hangi silahıyla, hangi aracıyla gelecekse buyursun gelsin. Bu ve buna benzer tehditleri Türkiye çok gördü. Tehditler bizi korkutmaz, azmimizi arttırır, mücadele gücümüze güç katar”  

Başbakan Binali Yıldırım, “Bugün bize ders vermeye çalışıyorlar. Soykırımdan bize hesap sormaya çalışıyorlar. ‘Ermeni soykırımı, 1915 olayları.’ Siz bir kere bunu bize soracağınıza dönün utanç dolu tarihinize bir bakın. Sömürgecilik, katliam, soykırım sizin geçmişinizde var” dedi. 

Başbakan Yıldırım, Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Toplantısında yaptığı konuşmada, “Bugün bize ders vermeye çalışıyorlar. Soykırımdan bize hesap sormaya çalışıyorlar. Ermeni soykırımı, 1915 olayları. Siz bir kere bunu bize soracağınıza dönün utanç dolu tarihinize bir bakın. Sömürgecilik, katliam, soykırım sizin geçmişinizde var. Önce geçmişteki o kirli hesapları verin, o köle ticaretinin hesabını verin. Yıllarca sömürdüğünüz ülkelerin hesabını verin, gözünüzü kırpmadan katlettiğiniz milyonlarca insanın hesabını verin de ondan sonra bize uydurma isnatlarda bulunun. Bu topraklar bizim kaderimiz ama biz bu topraklarda dik durursak, sağlam durursak sadece kendi geleceğimizi değil, bu coğrafyadaki mazlum insanların da geleceğini teminat altına alırız.”


Terörle mücadelede son 2 yıldır ciddi bir başarının olduğuna dikkat çeken Yıldırım, “Türkiye’de ilk defa bütün güvenlik birimleri çok güzel bir uyum içerisinde çalışıyor. Onun için başarı var. Bunu gören emperyal güçler terör örgütünün ismini değiştirerek başka bir yerden karşımıza çıkartıyor. Ama biz 40 yıldır onların ciğerini biliriz, kimin ne mal olduğunu iyi biliriz, nereden gelirlerse gelsinler canlarını okumayı da iyi biliriz” diyerek konuşmasını sonlandırdı. 
 

Kaynak: İHA

YORUM EKLE