Yandex Metrika

Suat Başaran'dan Devlet Bahçeli'ye Mektup

Milliyetçi Hareket Partisin’de olağanüstü kongre çağrıları yüksek perdeden devam ederken bir çağrı’da Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve üst kurul delegesi Suat Başaran’dan geldi.

Suat Başaran'dan Devlet Bahçeli'ye Mektup
08 Aralık 2015 Salı 18:24

Suat Başaran delegelerden imza toplama çalışmasına katıldı ve imza verilmesi hususunda destek çağrısında bulundu.

Başaran, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye de çağrıda bulunarak ülkücü hareketin birliği ve dirliğinin bozulmaması için olağanüstü kurultayın bir an önce toplamasını istedi.

Başaran yaptığı açıklamada; Milliyetçi Hareket Partisi’nin; kendi iç tartışmalarına gömülmüş, yönetimin kendi iktidarını koruyabilmek için komplo teorilerinden medet umduğu ve mensupları her gün bir diğerinden uzaklaşan bir yapıya bürünmüş hali asla kabul edilemeyeceğini belirtti.

1 Kasım seçimleri sonucunda MHP içinde oluşan hâlin mevcut yönetim tarafından doğru okunup, soğukkanlılıkla değerlendirilebilmesi için bu güne kadar umutla beklenildiğini ancak başarısızlığın ‘dış mihrakların komploları’ ile ve başarısızlığa yönelik içteki eleştirilerin de “hainlik” ile ilişkilendirilmesinin ötesinde bir değerlendirme yapılmadığını, bu yüzden de çözüm önerisi sunulamadığını belirten Suat Başaran, açıklamasını şöyle sürdürdü:

TEK ÇIKIŞ YOLU

İçinde bulunduğumuz şartlar Milliyetçi Hareket Partisi açısından bir varlık-yokluk boyutuna ulaşmış, büyük kırılmalara gebe bir hal almıştır. Bu yangın, görmezden gelinmeyecek kadar büyük ve kutlu davamızı tehdit eder haldedir. Oysa gerçekte ülkücülerin davasına inancı tam, en ağır şartlarda verdikleri imtihanlarla bu gün yaşananları aşıp, geleceği kucaklama iddiaları sarsılmaz haldedir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin içinde bulunduğu bu vahim tablodan tek çıkış yolunun toplanacak bir kurultay olduğunu düşünüyorum. Bu kurultay, Ülkücü Hareket’teki gerekli değişimin en sağlıklı zemini olacaktır. Bunu görmeyip de, mevcut halin korunarak bir gelişim sağlanabileceğine inanmak, mevcut haldeki sorunların gelişmesinden başka bir sonuç getirmeyecektir. Değişime direnmekte değil, değişimin öze uygun gerçekleşmesinde özen gösterilmesi gerektiği inancındayım.’dedi.

OCAK RUHU

Milliyetçi Hareket Partisi, “Ülkücülük” temelleri üzerine çatılmış bir yapı ve geleneğiyle var olageldiğini belirten Başaran; ‘Bu geleneğin en büyük teminatı ise tarihi boyunca “sönmeden tüten” Ocakları olmuştur. Beni –Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı’nı onur ve gururla ifa etmiş bir kişi olarak- bu açıklamayı yapmaya iten temel etken de geleneğin küllenmediğini ve yanan bir ocağın verdiği ruhun halen var olduğunu gösterme isteği olmuştur. Söylenecek sözlerin Ülkücü Hareket’in kaderine etki edeceği yerde, bu sözlerden en az biri de temsil ettiğim nesle ve bir dönem Genel Başkanlık hizmetinde bulunduğum Ocak ruhuna ait olmalıdır. Bu çerçevede; zor zamanlarda yürüttüğüm Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevinin omuzlarıma yüklediği sorumluluk, ülkücü tabandan yükselen sesler, anketlere yansıyan ve yaklaşık camiamızın %90’ını temsil eden değişim arzusu beni bu açıklamayı yapmaya mecbur bırakmıştır.’dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye seslenen Suat Başaran şöyle devam etti:

ÜLKÜCÜ GÖNÜLLER

Görünen tablo açık ve nettir: Bir kurultay arzusu camiamızın neredeyse ortak görüşü halini almıştır. Bu arzu eğer imza toplanarak hayata geçecekse, gerekli imzadan fazlasına ulaşılacağı belli olmuştur. Oysa bir ülkücü olarak, partililerimizin bu süreci topyekûn, kırılmadan, küsmeden, birbirini ötekileştirmeden atlatabilmesi için kurultayın Genel Başkanımız tarafından toplanması ortak arzumuzdur. Sayın Genel Başkanım; Ülkücü gönüllerin istediği, ülkücülere, birbirilerini kırıp dökecekleri bir süreç yaşatmadan, kurultayı sizin toplamanızdır. Sizin de hep vurgu yaptığınız Ülkücü İrade tecelli etsin ve çıkacak kararın hepimiz sonuna kadar arkasında durup bu zor günleri aşalım. ….

DELEGELER DESTEK VERSİNLER

Eğer bu güne kadar olduğu gibi bu çağrıma da Genel Merkezimizden olumlu bir cevap alınamazsa değerli delegelerimiz Olağanüstü Genel Kurul’un toplanması için halen devam eden imza sürecine destek versinler. İmzalar ortak bir metin üzerinden farklı aday arkadaşlarımız tarafından toplandığı için, bizim açımızdan imzanın kime verildiğinin bir önemi bulunmamaktadır. Zirâ Genel Başkanı imzalar değil kurultay belirleyecektir. Kurultay toplandığında sergileyeceğim tavra ilişkin, bir ülkücü olarak, Ülkücülerin Genel Başkanlığını yapmış biri olarak açık ve net olarak ifade etmek isterim ki; “Ülkücü” bu ülkedeki her makam ve mevkie layıktır. Başbakanlık yahut Cumhurbaşkanlığı görevini ifa etmek de bizim irade ve kudret sınırlarımız içindedir, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanlığı görevini ifa etmek de…
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.