Alexa

Süleyman Kocabıyık Kimdir? (Erdoğan MHP Adayını Açıkladı)

İzmir Narlıdere İlçesi MHP'den Cumhur ittifakı Belediye Başkan adayı Süleyman Kocabıyık kimdir?Süleyman Kocabıyık nerelidir? Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Narlıdere belediye başkan adayı olarak ismi açıklanan Süleyman Kocabıyık'ın kim olduğu merak ediliyor.

Süleyman Kocabıyık Kimdir? (Erdoğan MHP Adayını Açıkladı)

MHP Narlıdere Belediye başkan adayı olarak açıklanan Süleyman Kocabıyık kimdir? Cumhur İttifakı'nın adayı olarak gösterilen "Süleyman Kacabıyık" ismi Ak Parti İzmir Aday Tanıtım toplantısında Erdoğan tarafından okundu. Narlıdere İlçesinden Belediye Başkan adayı olarak gösterilmesi üzerine vatandaşlar internet üzerinden Süleyman Kocabıyık kimdir, kaç yaşında, nereli? gibi sorulara cevap aradı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhur İttifakı kapsamında Aliağa, Çeşme, Dikili, Foça ve Narlıdere olmak üzere 5 ilçede MHP'nin adayını destekleyeceklerini kaydetti. Aliağa'da MHP'li Serkan Acar, Çeşme'de Sema Aydın, Dikili'de Buğra Akın, Foça'da Serdar Mersin, Narlıdere'de Süleyman Kocabıyık Cumhur İttifakı'nın adayı oldu. 

Vatandaşlar, Süleyman Kocabıyık kimdir, nerelidir? Daha önce ne iş yapıyordu? MHP adayı Kocabıyık, Narlıdere belediye başkanlığını kazanır mı? diye sorgulamaya ve araştırmaya başladı.

SÜLEYMAN KOCABIYIK KİMDİR?

1989 İzmir dogumlu iki kardeş olan Süleyman Kocabıyık İzmir'in Narlıdere ilçesinde oturmaktadır. İlk ve orta öğretimi Narlıdere'de Oguzhan İlk Öğretim Okulunda okuyan ve ,liseyi Alsancak Nevvar-Salih İşgören A.O.T Meslek Lisesi'nde biterenSüleyman Kocabıyık'ın hayat hikayesi şöyle devam ediyor.

Süleyman Kocabıyık,15 yıl boyunca judo ve beraberinde tekvando-kickbox-fitness yaptı. 2005-2010 arası geleneksel sistem olan Wing Chun çalışan Kocabıyık, 2010 da tanıştıgı modern sistem Wing Tsun Kuen'le yoluna devam edip kendini bu branşta daha etkili oldugunu gördü.

Asıl mesleği aşçılık olan ve beraberinde işletmecilikte yapan Süleyman Kocabıyık, Wing Tsuna gönül vermiş ve meslek olarakda yapmaya başlamıştır. Süleyman Kocabıyık'ın Ustasi Dai Sifu Hasan Çifçi önderliğinde eğitmenlik yapan Sifu Oktay Sünbüldür.

Bu özel branşa spor denmesinden ziyade savaş veya saldırı sanatı diyen sporcumuzu, bu dalda en çok etkileyen isimlerden biride şans eseri tanışıp kendisine çok yardımı dokunan Tolga Kartal T. olmuştur.

Kendisini savunma uzmanı olarak nitelendiren ve bildiklerini spor olmaktan çok savaş sanatı olarak düşünerek yapan ve bu yüzden çok başarılı birisi olan Süleyman Kocabıyık. Kendi stili çok dünya çapında bir çok usta tarafından beğeni toplamış ve taktir görmüştür.

2013 yılında SKWTA (Süleyman Kocabıyık Wing Tsun Akademi) olarak CWTO'dan ayrılıp kendi yoluna bağımsız olarak devam etmiştir.

2015 te Sifu Salih Avcı'dan ayrılarak ATILIM Wing Tsun'u kuran Sifu Hasan Akın ile yollarını birleştirip ATILIM ailesinde yerini alan ve ilklerden olan Kocabıyık, Amerika-Kırgızistan-Sudan ve Türkiye'de okulları ATILIM Wing Tsun olarak faaliyet göstermektedir.

.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2019, 22:37
YORUM EKLE