Yandex Metrika

TAKSİM'DE MHP OLMAYACAK !Neden mi?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.'Olayların arkasında öfke ve kızgınlık var'

TAKSİM'DE MHP OLMAYACAK !Neden mi?
04 Haziran 2013 Salı 11:26

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.
İşte Bahçeli'nin konuşmasının satır başları:

Gerilim dolu döneme girmiş bulunmaktadır. Türkiye yaklaşık 1 haftadır Taksim Gezi Parkı merkezli olaylarla kaynamaktadır. Şiddet baskı zulüm ve anlaşmazlıklar her tarafa yayılmıştır. Herkes endişelidir, kutuplaşma artmıştır.

Başbakan yanan ateşe benzinle gitmiştir hiçbir uyarıyı kaale almamıştır.

Hakikaten yaşananlar alarm vericidir. Gündeme gelen hadiseler ilişkiler ittifaklar restleşmeler gidişatı çığrından çıkarmaktadır. Taksim Gezi Parklı çakışma ve çekişmeler fecaate kapı aralaması an meselesidir. AKP hükümeti kriz yürütmektedir. Biz-siz ayrımı gütmektedirler. İşin tehlikesi de buradadır. Başbakan Erdoğan her alanda birliği sabote etmektedir.

BAŞBAKAN'IN KİBRİ

Başbakan'ın her sözü olay olmaktadır, Toplum beyanını dinlememektedir "ben yaptım oldu" demektedir. Başbakan başına buyruk ve ölçüsüzdür. Başbakan kibirli ve kinlidir. "Milletin hizmetkarıyım" derken otoriteyi sürdürmektedir. Erdoğan sert ve cebri yöntemlere iyice abanmıştır. Başbakan ve hükümeti artık husumetin hıncın adresi haline gelmiştir.

MHP'nin çeşitli vesilelerde uzun zamandır tam bir isabetle öngördüğü tehlikeler başlamıştır. Bugünkü tablo AKP'nin siyasetinin kaçınılmaz ürünüdür. Başbakan'ın balkon konuşmaları ertesi gün kendisi tarafından çiğnenmiştir.

AKP'nin ucuz yaklaşımları yıkım ve çözülmenin şifrelerini inşa etmiştir. Bizzat partimiz tarafından dile getirilen iyi niyetli ihtarlar muhattap alınmamıştır.

BİLİNÇLİ HUZURSUZLUK ÜRETİYOR

Küçümsemeyi aşağılamayı marifet sayan başbakandır. Teröristlere sevimlilik yapan başbakandır. Türk milletinin bin yıllık kazanımını heba etmiştir. İktidar bunalımlardan istifade etmiş, krizleri kullanmıştır. Düne kadar bilinçli bir şekilde huzursuzluk üretmiştir. Ancak Taksim'de yaşanan ve ülkemizin geneline yayılan olayların diğerlerinden farklı olduğu gerçektir.

OLAYLARIN ARKASINDA BİRİKMİŞ ÖFKE VE KIZGINLIKLAR VAR

Olan biten bütün vakaları yalnızca ağaca bağlamak bir tarafı eksik bırakacaktır. Şüphesiz Taksim'de ağaçları kesmek olayları tetiklemiştir. Ancak meselenin gerisinde birikmiş öfke ve kızgınlıklar görülmektedir.

Bize göre bu olayların ikiye ayırmak gerekir. Birincisi ağaçların kesilmesi ve rant elde etme çabasıdır. Durup dururken Topçu Kışlası'nı yapmak siyasetçinin sapmasıdır. Buna karşılık dernekler söz konusu park yerine Topçu Kışlası'nın AVM yapılması'nı yargıya götürmüştür. 31 Mayıs'ta yapımı durdurulmuştur. Bu durum olayları dindirmemiştir. Başbakan Erdoğan mahkemenin bu kararını sorgulamış ve maksatlı bulmuştur.

BAŞBAKAN'IN YENİ SIFATI: TENÖR

Erdoğan AKM'yi de yıkarak opera binası yapacağını söylemiştir. Herhalde kendisinin eşbaşkanlık sıfatının yanına tenör sıfatı da ekleyecektir.

YENİ HEDEF ANITKABİR Mİ?

Aklımızın almadığı husus Taksim'in tek eksiği opera binası mıdır? Başbakan AKM'den ne istemekte? İsminin başında Atatürk olmasından mı gocunmaktadır. Anıtkabir de hedefte midir?

Gezi Parkı'nın suyu mu çıkmış? İstanbul'un nefes aldığı mekan Başbakan'ın uykularını mı kaçırmıştır? Taksim'in yağması konusunda fikir birliği içinde kimseler bulunmaktadır. Gezi Parkı'na dozerlerle girilmesi toplumsal infialin ilk belirtisini verdi.

TAKSİM'DEKİ PKK PAÇAVRALARI

Dikkatimizi çeken bir konu da Başbakan'ın ihanet sürecini birlikte götürdüğü kimselerin Taksim'de bulunması ve İmralı canisinin posterlerinin olması, PKK paçavralarının da olmasıdır. Samimi ve duyarlı bir şekilde Gezi Parkı'na sahip çıkan vatandaşlarımızla bölücü millitanları aynı kefeye koymamız söz konusu değildir.

Demokratik haklarını seslendiren masum vatandaşlarımızın içine sızarak ülkemizi belirsizliğe götürmek istemektedirler. Maskeli yüzlerin polise saldırmalarının, parti binalarına saldırmalarının başka bir izahı bulunmamaktadır.

TAKSİM'DE MHP OLMAYACAK

Taksim alaborasını kimler ihale yapmıştır? Türkiye nereye götürülmek istenmektedir? Bölücü mihraklarla nereye varılmak istemektedir. MHP'nin onlarla bırakın yanyana gelmesi isminin bile anılması alçaklıktır. Erdoğan'ın TİM'de yaptığı konuşmasında partimizi değişik unsurlarla aynı kategoriye alması saptırmaktadır. Biz parti olarak değil olayların içinde olmak yanından bile geçmeyiz. Biz dibi görünmeyen kuyulardan su içmeyiz.

Biz o çapsızlıkta olmadık, olamayız. Netiz, tutarlıyız, öngüven içindeyiz. Biz vatan savunması yaparken ağaç gölgesinde yatanlar neredeydi?

AĞACIN DERDİNE DÜŞENLER KONU VATAN OLUNCA NEREDEYDİ?

Ağacın derdine düşenler konu vatan toprakları olunca hangi caddelerde boy gösteriyorlardı? Bugünlerde ortalığı karıştırmak için diş bileyen ana muhalefet partisi, sözde çözüm süreci varken aklı neredeydi ne hakla kredi açıyordu?MHP'nin hiçbir mensubu olayların içinde yer alamayacaktır.

AKP'NİN DEVRİLECEĞİ TEK YER SANDIKTIR

Bunun aksini söyleyen kim olursa olsun aramızda yer alamayacaktır. AKP'nin devrileceği yer sandıktır. Bunu yapacak olan Türk milleti iradesidir. Sokaktan sonuç çıkmaz çıksa da kimsenin yararına olmaz.

Erdoğan bir basın mensubuyla polemiğe girerek evde zorla tuttuğumuz yüzde 50 var demesi sorumsuluzluktur. Sen kimsin ve kimi tehdit ediyorsun? Sen deTaksim'deki itirazları bir kaşık suda boğmak istiyorsun. Bindirilmiş kıtalarını nerede konuşlandırdın. Son çare olarak Tunus'un devrik lideri Binali gibi ülkeden kaçtığın gün Türkiye'nin de iç savaşa sürüklenmesini mi sağlacaksın?

AKP'ye oy vermiş vatandaşlarım Başbakan'ın konuşmalarından rahatsızdır. Sayın Cumhurbaşkanı Gül de demokrasinin sadece sandık olmadığını söyleyerek ders vermiştir. İstanbullu kardeşlerimin onayı olmadan Gezi Parkı'nda AVM bulunamaz, AKM yıkılamaz

Taksim'den Tahrir çıkarmaya yönelerek, Türk baharı çıkarmak isteyen istihbarat elemanlarının ekmeğine yağ sürerek hiçbir sonuç elde edemeyiz.

İKİ AYYAŞ SÖZÜ BOMBA ETKİSİ YARATMIŞTIR

İki ayyaş sözü bomba etkisi yapmıştır, kafası kıyak nesil tartışması kindar nesili körüklemiştir, kürtajdan tiyatroculara kadar bulaşmıştır. Tencere tava hep aynı hava demiştir. Tencere dibin kara seninki herkesten kara.

Türkiye kritik bir eşikte, tarihi bir virajdadır. Ya alevlenen yangını hep birlikte önleyeceğiz ya da hep birlikte yanacağız

BAŞBAKAN KENDİ KENDİSİNİ YEDİ

Başbakan Erdoğan'ı yedirmeyiz diyerek sanal kahramanlık yapanlar, başbakanın kendi kendisini yediğini görmelidir.

Türkiye'yi Tunus'a Suriye'ye ve Mısır'a çevirmek isteyenlere meydan verilmemeli, karanlık hesaplar yapanlara duvar örülmeli. Sanal medya üzerinden üretilen yalanlara kanılmamalı

TENCERE TAVA

Tencere tavalar çalınmış, ışıklar yakıp söndürülerek tepki gösterilmiştir. Başbakan Erdoğan'ın tencere tava hep aynı hava sözleriyle halkımızla dalaga geçmiştir. Biz de kendisine diyoruz ki "Tencere dibin kara seninki herkesten kara"

ÜLKEYİ TERKEDİP KAÇAR

Başbakan Erdoğan'ın bu böyle bir ortamda kaçıp gitmesi nasıl bir durumdur. Yarın öbür gün daha zor bir durumda ülkeyi terk edip kaçar.
HEMEN TÜRKİYE'YE DÖN

Türkiye'ye hemen dönmelisin ve gerilimin azalması için çalışmalısın. İmralı canisi ve PKK'ya gösterdiğin sevgiyi sana karşı çıkanlara da göstermelisin. İstanbul'da yapılacak 3. köprü birçok tartışma ve fikir ayrılığını da beraberinde getirmiştir. İstanbul'un fethi yıldönümü olan 29 Mayıs'ta temeli atıldı. Yeni köprü trafik sorununu azaltacaktır.

ÜÇÜNCÜ KÖPRÜ

Cumhurbaşkanı Gül Yavuz Sultan Selim isminin verildiğini açıklamıştı. Alevi kardeşlerimizin itirazlarıyla gün yüzüne çıkan gerilimle ilgili şunu söylemek istiyorum ne kadar görmezden gelsek de Alevi Sünni olarak ikiye ayrılma Osmanlı- Safevi rekabetinde başlamıştır.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.