Alexa
banner314

Tansu Çiller, Formülün Bir Parçası mı?

Son dönemlerde eski Başbakanlardan Tansu Çiller ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yakınlaşması dikkat çekti. Siyasi kulislerde bu durum farklı değerlendirmelere yol açtı.

Tansu Çiller, Formülün Bir Parçası mı?
banner327

Eski Başbakan Tansu Çiller'in özellikle cumhurbaşkanlığının düzenlediği programlara sık sık davet edilmesi çok farklı yorumlara neden oldu.

Erdoğan seçimlerde yüzde 50+1’i almak için yelpazeyi genişlettiği, bu manada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile birlikte eski Başbakan Tansu Çiller’i de Cumhurbaşkanı Yardımcısı yapmayı düşündüğü şeklinde yorumlarda yapıldı.

AK Parti'de art arda yapılan MYK ve MKYK toplantılarında, 2019 seçimlerine ilişkin rota belirlemek için sıkı bir çalışma yapıldı. Yüzde 51'e ulaşmak için kimlerden destek alınabileceği araştırıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geniş bir yelpazeyi kucaklamak için sürpriz isimler dışında başkan yardımcısı belirleyeceği iddia edildi.

Son dönemde Cumhurbaşkanlığı programlarına sıkça davet edilen eski Başbakan Tansu Çiller bugün yaptığı açıklamada cumhurbaşkanı yardımcılığı teklifi aldığı yönündeki iddiaları reddetti. Milliyet'in haberine göre, söz konusu iddialarla ilgili soruyu yanıtlayan Çiller, "Böyle bir şey kesinlikle konuşulmamıştır" yanıtını verdi.

MHP Lideri Devlet bahçeli'de Cumhurbaşkanı yardımcılığı gibi bir düşüncesinin olmadığını belirtti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2019 seçimlerini kazanmak için yardımcılarını her kesimden seçeceği ve  bu isimlerden birinin de eski Başbakan Tansu Çiller olacağı iddiaları gündeme gelmişti.

Şu anda yeni parti henüz kurulmadıysa da, henüz ismi dahi netlik kazanmadıysa da Meral Akşener isminin yabana atılmayacağı kulislerde konuşuluyor. Bütün alternatifleri değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan ince hesaplarla önümüzdeki günlerde tavrını ortaya koyacağı belirtiliyor.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2017, 11:48
YORUM EKLE

banner307

banner325