Alexa

Tarafsız Cumhurbaşkanı istiyorum

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Tek istediğim bayrağına sahip çıkan, geçmişi temiz olan, tarafsız birisinin cumhurbaşkan olması" dedi.

 Tarafsız Cumhurbaşkanı istiyorum
 Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Tek istediğim bayrağına sahip çıkan, tek istediğim geçmişi temiz olan, tek istediğim bütün vatandaşlarına eşit mesafede olan, tek istediğim tarafsız birisinin cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmasıdır. Bunu yaptığımız gün demokrasiyi güçlendirmiş olacağız" dedi.

Kılıçdaroğlu, Konyaaltı Belediyesi tarafından Feslikan Yaylası’nda düzenlenen 19. Konyaaltı Yaz Şenlikleri’ne katıldı.

Feslikan Yaylası’ndaki yağlı güreş müsabakalarını izleyen Kılıçdaroğlu, önce güreşçilere başarılar diledi, vatandaşları ve güreşçileri selamladı ardından kura çekimine eşlik etti.

Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada, Feslikan Yaylası’nda olmaktan çok mutlu olduğunu söyledi. Defalarca Kırkpınar’a gittiğini, buraya ilk kez geldiğini anlatan Kılıçdaroğlu, geleneksel ata sporunu yaşatan, katkı veren bütün sporculara başarılar diledi.

Kardeşçe, dostça, barış içinde bir yarış dileyen Kılıçdaroğlu, “Eğer bu yarışı sağlıklı gerçekleştirebilirsek emin olun Türk siyasi tarihine de büyük katkılarda bulunacağız. Çünkü spor, centilmence yapılan bir yarıştır. Bu yarışı yapacak olan bütün sporculara en içten saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

- Cumhurbaşkanlığı seçimi

Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı seçiminin 10 Ağustos’ta yapılacağını hatırlattı. Herkesi bu seçimde sandık başına gitmeye davet eden Kılıçdaroğlu, görüşü ne olursa olsun, siyasi düşüncesi ne olursa olsun bütün yurttaşlardan oy kullanmalarını istedi.

Herkesin oyunu kullanarak demokrasiye katkıda bulunmaları yönünde çağrıda bulunan Kılıçdaroğlu, “Eğer sandığa giderseniz, demokrasimiz güçlenecektir. Çok daha güzel bir Türkiye’yi el birliğiyle ayağa kaldırmış olacağız” diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı makamının çok önemli olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, o makamın bayrağı ve Türkiye’yi temsil ettiğini kaydetti.

“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır; toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır” mısrasını okuyan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“O zaman geliniz bayrağımızı yüceltecek olan bilge, dürüst, namuslu bir kişiyi cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturtalım. En büyük arzum bu. Size şu aday ya da bu aday yönünde hiçbir telkinde bulunmuyorum. Tek istediğim bayrağına sahip çıkan, tek istediğim geçmişi temiz olan, tek istediğim bütün vatandaşlarına eşit mesafede olan, tek istediğim tarafsız birisinin cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmasıdır. Bunu yaptığımız gün demokrasiyi güçlendirmiş olacağız.”

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun selamını da getirdiğini belirten Kılıçdaroğlu, tüm sporculara başarılar diledi.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kılıçdaroğlu'na plaket verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu daha sonra alandan ayrıldı.
Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2014, 16:29
YORUM EKLE

banner307

banner313