Yandex Metrika

"Türk milleti koltuğundan devirecek"

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Merak buyurmayasın Sayın Başbakan, Türk milleti seni, inmeyeceğini düşündüğün koltuğundan yakında devirecek, Milliyetçi Hareket Partisi de palas pandıras Yüce Divan'a postalayacaktır" dedi.

02 Kasım 2013 Cumartesi 23:51

 Türk milleti koltuğundan devirecek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İzmihlal ve iflasımızı bekleyen çevreler el ovuşturmaktadır. Bölünmemizi projelendiren, zayıflamamızı gözleyen kim varsa kıpır kıpır faaliyet halindedir" dedi. 

Bahçeli, partisinin, Kadir Has Kongre Merkezi'nde düzenlenen Mahalli İdareler Seçimi Aday Tanıtım Toplantısı'nda, Erciyes Dağı kadar gururlu Kayserililerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Yerel seçimleri yeniden doğuş olarak gördüklerini belirten Bahçeli, yerel seçimlerin tarihi niteliği olduğunu, çalışmalarını sabırla, sebatla ve sağduyuyla yürüttüklerini dile getirdi. Başarıdan başka seçenekleri olmadıklarını ifade eden Bahçeli, zafere ulaşabilmek için çok çalışacaklarını bildirdi.

MHP'nin 44 yıllık birikim ve tecrübesi, yetişmiş dürüst kadrolarıyla ipi göğüslemeye çok yakın olduğunu söyleyen Bahçeli, kat edilecek daha çok yolları olduğunu ifade etti. Başarı için birlik ruhunun korunması, inançlı ve kararlı olunması, kara propagandaların tesiri altında kalınmaması gerektiğini anlatan Bahçeli, “Ülkemizin sorunları büyük ve çok boyutludur. İzmihlal ve iflasımızı bekleyen çevreler el ovuşturmaktadır. Bölünmemizi projelendiren, zayıflamamızı gözleyen kim varsa kıpır kıpır faaliyet halindedir. Türk milletinin varlığından, adından, andından ve aziz anılarından rahatsız olan lekeli yüzler frensiz şekilde hareket etmektedir. AKP, bu çerçevede başı çekmekte, öncülük yapmakta ve arkasındaki fitne katarına yol açmaktadır" iddiasında bulundu.

Başbakan Erdoğan'ın "ağırlaşan sorunların lokomotifi olmaktan, küresel oyunlara, kanlı operasyonlara payandalıktan çekinmediğini" öne süren Bahçeli, şöyle devam etti:

"Başbakan ve hükümeti imal ettiği tüm zehirli okları aziz milletimize doğrultarak arkası arkasına hedefe göndermektedir. Milli, insani ve vicdani hasletlerini kaybeden, hidayetle, dirayetle ve samimiyetle yollarını bir daha kesişmemek üzere ayıran iktidar, bugünkü vahim meselelerin odağı ve bir numaralı faili haline dönmüştür. 11 yıllık AKP iktidarı Türkiye'yi adeta gasp etmiş, adeta tutsak almış, adeta kalbinden hançerlemiştir. Hiçbir iktidar ülkemize bu denli zarar vermemiştir. Hiçbir iktidar bugünkü gibi karartma uygulamamış, bugünkü gibi milli ve manevi değerlerimizle oynamamıştır. Hiçbir iktidar Türkiye'nin milli çıkarlarına şu günlerde olduğu kadar duyarsız kalmamış, hatta darbe vurmamıştır. Hiçbir iktidar Türklüğe ve Türk kimliğine yabancılarla boy ölçüşecek kadar hasım olmamış, hakaretamiz davranmamıştır. AKP iktidarı 11 yıldır Türkiye'yi alt üst etmiş, kuruluş ve bağımsızlık ilkelerini sakatlamıştır. Olan şudur ki Türk milletiyle hesabı olanlar, büyük milletimize kin duyanlar AKP'ye hız, heyecan ve istikamet vermiştir."

-"Erdoğan, üniversite öğrencilerine kaba ve sert"

Başbakan Erdoğan'ın demokrasiyi, milli iradeyi, demokratik yetkiyi kötü niyet ve amaçlarına malzeme yaptığını, demokrasiyle arasına duvar ördüğünü, hoşgörü ve uzlaşmaya yabancılaştığını ileri süren Bahçeli, şunları söyledi:

"AKP'nin iktidar yılları uzadıkça Başbakan şımarmış ve demokratik erdemden uzaklaşmıştır. Başbakan Erdoğan, bölücülere müsamahakar ve ali cenap, üniversite öğrencilerine kaba ve serttir. PKK'ya sempatik ve anlayışlı, milliyetçilere tahammülsüz ve öfkelidir. Küresel mihraklara tavizkar ve uslu, bireysel hak ve taleplerini seslendiren kardeşlerimize vahşi ve zalimdir. Yandaş medyaya cömert ve yardımsever, muhalif kalemlere, demokratik tavırlara düşman ve patavatsızdır. Her neviden terör grubuna lütufkar ve bonkör, işsize, yoksula, emekliye, esnafa, çiftçiye, yetime acımasız ve ilgisizdir. 36 etnik gruba vurgun ve tutkun, Türk milletine inkarcı ve reddiyecidir. İmralı canisiyle müzakere, Türklükle mücadele eden bu Başbakan'dır. PKK'ya sözde demokratikleşme paketleriyle ikramda bulunan, fakat Kayserili kardeşimi acı reçetelerle hayat pahalılığına mahkum eden bu Başbakan'dır."

Başbakan Erdoğan'ın dış politikadaki tavrını da eleştiren Bahçeli, "Şehitlerimizin katillerine kucak açan, analarımızın muhterem gözyaşlarını kullanarak Kandil'de, Oslo'da, İmralı'da şeref tapusunu, haysiyet senedini kaybeden bu Başbakan'dır. Milliyetçiliği öcü gibi gören, Türk milletini parçalamak için her vasıtayı kullanan Büyük Ortadoğu Projesi Eşbakanı Recep Tayyip Erdoğan'dır" iddiasında bulundu. 

-"Kimseyle uzlaşmaya yanaşmamaktadır"

"Başbakan, Türk siyasetindeki gelmiş geçmiş en tehlikeli kişidir" görüşünü savunan Bahçeli, "Bu şahsiyetin milli değerleri uzun süre önce infilak etmiştir ve Türkiye'ye gönül bağlılığı da yalnızca şekil düzeyindedir. Başbakan Erdoğan, modern bir tirana dönmüştür. Başına buyruk ve hoyrattır. Kimseyi takmamakta, kimseyle uzlaşmaya yanaşmamaktadır. Başbakan demokratik terbiye ve adaptan nasiplenmediğini defalarca ispat etmiştir" dedi.

Erdoğan'ın "Eğer bu ülkede bir diktatör varsa buyursunlar, bu diktatörü sandıkta indirsinler" sözlerini hatırlatan Bahçeli, şunları kaydetti:

"Merak buyurmayasın Sayın Başbakan, Türk milleti seni, inmeyeceğini düşündüğün koltuğundan yakında devirecek, Milliyetçi Hareket Partisi de palas pandıras Yüce Divan'a postalayacaktır. El mi yaman, bey mi yaman işte o zaman göreceksin. Kim haklı, kim haksız günü geldiğinde kızararak, bozararak ve pişmanlıklar içinde itiraf etmek zorunda kalacaksın. Pervasızlığının, bölücülüğünün, küfürlerinin, kibrinin bedelini mutlaka ödeyeceksin. Ortadoğu emirlerine özenmenin hesabını yandaşlarınla, yanlışta sana ortaklık ve işbirliği yapanlarla birlikte mutlaka vereceksin. Recep Tayyip Erdoğan sandıkla Başbakan olmuş, yine sandık yoluyla başbölücülükten hüküm giyecektir. Hamd olsun istismarcıların sonu görünmüş, malum akıbetleri yakınlaşmıştır."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.