Alexa

Türkeş: Diyarbakır’daki komutanlık neden kapatıldı?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yazılı cevaplaması talebiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

Türkeş: Diyarbakır’daki komutanlık neden kapatıldı?
 MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş, ‘Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı’nın kapatılması’ hakkında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yazılı cevaplaması talebiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

 Türkeş, önergesinde; 30 yıldır terörle mücadelede üstün hizmetler vermiş olan Türk Hava Kuvvetleri’nin, Türkiye’nin Doğu ve Güneydoğusunu korumak ve kollamak ile görevlendirilmiş olan 2. Hava Kuvvet Komutanlığı geçtiğimiz aylarda dikkat çekici olaylara konu olduğu ve bunların neticesinde de 05.08.2014 tarihli YAŞ toplantısında kapatılarak Eskişehir’de yeni oluşturulan Muharip Hava Kuvveti ve Hava Savunma Füze Komutanlığı’na bağlandığına dikkat çekti.

 Türkeş, “Gerek Suriye ve Irak’ta yaşanan olaylar ve gerekse AKP iktidarının uygulamaya çalıştığı ‘Barış Süreci’ adı altında PKK terör örgütü ile yürüttüğü ve ülke bütünlüğümüzü tehdit eden çalışmaların bu safhasında Diyarbakır’da bulunan ve uzun yıllardır üstün hizmetler veren Hava Kuvvet Komutanlığı’nın, hava üssünde bulunan muharip jetlerimiz ile alakalı alınan bu karar dikkat çekicidir. PKK’lı terörist olarak nitelendirilen bir profesyonel tarafından Hava Kuvvet Komutanlığımızda ki bayrağımız 9 Haziran 2014 tarihinde direkten indirilmiştir. Üzerinde 2 ay geçmesine rağmen bu şahıs bulunamamış ve bayrağımızın akıbeti bilinmemektedir. Bu olayın akabinde oraya yeni bir bayrak asılmadığı iddiaları da cevapsız bırakılmıştır.” dedi.

Türkeş, Milliyetçi Hareket Partisi olarak Türk Bayrağını indirenin bulunmasını, bunu yapan teröristin hak ettiği cezaya çarptırılmasını ve en önemlisi de Suriye ve Irak’ta ki yaşanan olaylar göz önünde bulundurularak Türkiye’nin savunmasının zafiyete uğratılmamasını talep ederek bunun takipçisi olacaklarını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2014, 23:36
YORUM EKLE

banner307

banner313