Alexa

Türkeş'i Çılgına Çeviren Savcı

12 Eylül'ün Başsavcısı Nurettin Soyer'in oğlu Tunç Soyer'in CHP'den İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmasıyla birlikte başlayan tartışma büyüyor.

Türkeş'i Çılgına Çeviren Savcı

Nurettin Soyer'in oğlu Tunç Soyer'in İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne CHP-İYİ Parti ittifakı tarafından aday göstermesi tartışmalara sebep oldu. 

12 Eylül'ün başsavcısı Nurettin Soyer'in oğlu Tunç Soyer'in İzmir Belediye Başkan Adaylığına Milliyetçi Hareket Partisi'nden ayrılarak parti kuran eski ülkücülerinde destek vermesi büyük bir tartışma yarattı.

Bir diğer taraftan Alparslan Türkeş'e attığı iftiralarla ceza almasını sağlayan, ülkücü gençlerin idamına sebep olan Soyer'e Kemal Kılıçdaroğlu sahip çıktı.

 Alparslan Türkeş’in idamını isteyen, ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu ile 17 yaşındaki solcu Erdal Eren’in idam kararının altında imzası bulunan Nurettin Soyer için 'iyi bir kamu görevlisi, başarılı bir hukukçu' ifadesi kullanan Kılıçdaroğlu."kaldıki siç bireyseldir" dedi. 

Alparslan Türkeş, Nurettin Soyer'in attığı iftiralar tepki göstererek; 'benim kitabımın hiçbir yerinde, iddianamede yer alan cümle yok. Böyle bir yazım yoktur. Nereden bulup da koymuş bu savcı bunu?' diyor.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2019, 00:50
YORUM EKLE