Alexa

Türkeş'ten HDP Yorumu...

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş: “Adam öldürmek, yaralamak, teröre yardım ve yataklık yapmak milletvekili görev ve kapsamı içinde değildir” dedi.

Türkeş'ten HDP Yorumu...
Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, “Adam öldürmek, yaralamak, teröre yardım ve yataklık yapmak gazetecilik fiilleri içinde değildir. Milletvekilliğinin görev ve kapsamı içinde de değildir. İki milletvekili de yurt dışında kaçaktır. Bizim karar vereceğimiz teröristti milletvekili mi oldu yoksa milletvekiliydi teröre yardım ve yataklık mı etti? Bunun çok iyi irdelenmesi gerekir” dedi. 

Milletvekillerinin tutuklanmasıyla ilgili olarak ise Türkeş, “Muhatap olduğu suç tutuklamayı gerektiriyorsa tutuklanır. Ya bu milletvekili, silah kaçakçısı, suçu sabit, televizyonlarda silah taşıdığı görünüyor. Şimdi gazeteci kimliği edinen her teröristi gazeteci olarak kabul edecek miyiz? Yoksa sadece gazetecilik yapan ve gazetecilik eylem ve fiillerinden yargılanan insanlardan mı bahsediyoruz? Bir terör örgütü a isimli bir haber ajansı kurmuş, önüne gelene kimlik dağıtıyor. Sonra bunlar terörle ilintili fiillerden tutuklandıklarında Avrupa Birliğinden geliyorlar ‘yav siz gazeteci tutukladınız’ diye. Adam öldürmek, yaralamak, teröre yardım ve yataklık yapmak gazetecilik fiilleri içinde değildir. Bu suçlar, Milletvekilliğinin görev ve kapsamı içinde de değildir. İki milletvekili de yurt dışında kaçaktır. Bizim karar vereceğimiz teröristti milletvekili mi oldu, yoksa milletvekiliydi teröre yardım ve yataklık mı etti? Bunun çok iyi irdelenmesi gerekir” dedi.

 
YORUM EKLE

banner325