Yandex Metrika

Ülkücü, Ülkücünün Öz Kardeşidir

Cumhuriyet tarihinin en karanlık ve belirsizliklerle dolu günlerini yaşıyoruz.

Ülkücü, Ülkücünün Öz Kardeşidir
12 Şubat 2013 Salı 23:29

Aziz Türk Milleti, Kıymetli Ülküdaşlarım,

Cumhuriyet tarihinin en karanlık ve belirsizliklerle dolu günlerini yaşıyoruz.

Artık gizlenemeyen AKP-BDP-PKK işbirliğiyle devletimiz büyük bir dönüşüme zorlanmakta,  kurucu irade ve felsefesine karşı sinsi bir savaşa sürüklenmektedir.

Türk’ten arındırılmış bir anayasa ve sosyal düzen arayışı, her geçen gün mesafe almaktadır.

Türk devletinin ve milletinin asırlık düşmanı, bugün hâkim olan siyasî iktidarla birlikte adeta koalisyon oluşturarak, millî varlığımızın altını oymaktadır.

Cumhuriyet tarihimizin bu en büyük bölünme tehdidini durduracak en büyük hareket, dün olduğu gibi bugün de MHP ve Ülkücü Hareket’tir.

Sonuçlarına herkesin saygı göstermesi gereken, 10. büyük kurultayımızın ardından, farklı tercih ortaya koyan bütün ülküdaşlarımızla kucaklaşarak, tam bir gönül seferberliği içinde MHP ve Ülkücü Hareket’in başarısına odaklanmamız gereken bir süreçte, geçtiğimiz günlerde birçok il teşkilatımızın kapatılmış olması üzücü, üzücü olduğu kadar da düşündürücü bir uygulama olmuştur.

Çünkü hiçbir gerekçe gösterilmeden yapılan görevden alma ve teşkilat kapatma uygulamaları, sadece görevden alınan illerimizdeki ülkücüleri değil, bütün ülküdaşlarımızı üzmekte, incitmekte ve gönüllerini kırmaktadır.

Ülküdaşlarımız, MHP ve Ülkücü Hareket’in temel fikir sistemi olan Milli Doktrin 9 Işık’ta yer alan Hürriyetçilik ve Şahsiyetçilik ilkesinin gereğini yerine getirerek; tercihlerini büyük kurultay sürecinde açık ve net bir biçimde ortaya koymuşlardır.

Unutulmaması gerekir ki; büyük kurultayda tecelli eden irade, bir bütündür.

Hiçbir ülküdaşımızın oyu ve tercihi, diğerinden üstün değildir.

Nitekim farklı adayları destekleyen arkadaşlarımız da, ülkücü iradeyi sonuna kadar temsil etmektedirler.

Koray Aydın beklenen açıklamayı yaptı

Şurası iyi bilinmelidir ki; görevden alma, feshetme, tasfiye etme, kapatma ve yok sayma gibi uygulamalarla MHP ve Ülkücü Hareket’in başarılı olması mümkün değildir.

Yapılan görevden alma ve teşkilat kapatmalar, yaklaşan yerel seçimler öncesi küskünleri ve kırgınlıkları artırmaktan başka hiçbir fayda sağlamayacaktır.

Zira kurultay sürecini geride bırakmış, büyük bir azim ve kararlılıkla yaklaşan yerel seçimlerde partimizin başarısına odaklanmış il teşkilatlarımızın kapatılmış olması, diğer teşkilatlarımızın da şevkini kıran bir uygulama olmuştur.

Sırf kurultaydaki tercihleri dolayısıyla, teşkilatları kapatılan bütün partili arkadaşlarımız, başta il başkanlarımız olmak üzere ömürlerini bu davaya vakfetmiş, sadece ellerini değil, yürekleriyle birlikte, bütün vücutlarını taşın altına koymuş değerli arkadaşlarımızdır. Arkadaşlarımızın tavırlarından dolayı böyle bir uygulamaya muhatap oldukları kanaati, vicdanları yaralamıştır.

Unutulmamalıdır ki; ülkücü, ülkücünün öz kardeşidir.

MHP ve Ülkücü Hareket’in tek bir mensubunu dahi küstürmeye, ötekileştirmeye ve kaybetmeye tahammülü kalmamıştır.

Zaman, ülkücülerin onaylamayacağı uygulamalarla, gönülleri kırma zamanı değil; kırgınlıkları, dargınlıkları ve küskünlükleri bir kenara bırakma zamanıdır.

Zaman, engin bir hoşgörü ve ülküdaşlık hukuku çerçevesinde gönülleri fethetme zamanıdır.

Zaman, hiçbir ayrım gözetmeden, ülküdaşlarımızı ve bütün Türk milletini kucaklama ve hedefe yürüme zamanıdır.

Daha önce de çeşitli vesilelerle ifade ettiğim gibi; MHP ve Ülkücü Hareket, bizim baba ocağımızdır.

MHP ve Ülkücü Hareket, bizim karasevdamızdır.

Türkiye’nin içinde bulunduğu ağır şartlar, bizlerin görev ve sorumluluğunu daha da artırmaktadır.

Milliyetçi Hareket’in birliği, bütünlüğü ve iktidar yolundaki başarısı için, üzerimize düşen her türlü sorumluluğu üstleneceğimizden, kimsenin zerre kadar tereddüdü olmamalıdır.

Ömrümüz boyunca, MHP ve Ülkücü Hareket’in hizmetinde olduk.

Yüce Allah ömür ve izin verdiği müddetçe de davamıza ve aziz Türk milletine hizmet etmeye devam edeceğiz.

Koray AYDIN

MHP Trabzon Milletvekiliİlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.