Yandex Metrika

Ülkücülük MHP’nin tekelindedir

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri Sayın İsmet BÜYÜKATAMAN:“Son günlerde basına servis edilen başka partilerden ülkücü adaylar gösterildiği iddia ve ithamlarına” açıklama yaptı. "Ülkücülüğün patenti MHP’dedir.Ülkücülük MHP’nin tekelindedir" dedi

Ülkücülük MHP’nin tekelindedir
27 Aralık 2013 Cuma 11:12


Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri Sayın İsmet BÜYÜKATAMAN:“Son günlerde basına servis edilen başka partilerden ülkücü adaylar gösterildiği iddia ve ithamlarına” açıklama yaptı.

ÜLKÜCÜLERİN PARTİSİ MHP'DİR


Büyükatama, yaptığı açıklamada Ülkücülerin partisinin MHP olduğunu belirterek: "Son günlerde basına yansıyan, servis edilen bazı haberlerde; “filanca parti Ülkücü aday gösterdi”, “Ülkücü bilmem kim şu partiden aday oldu” nev’inden haberler yer almaktadır. Öncelikle bilinmesi gerekir ki; Ülkücünün yeri ve partisi MHP’dir."dedi.


İlhamını üç bin yıllık Türk medeniyet tasavvurundan alan, felsefesini Orhun Anıtları’nda somutlaştıran Türk milliyetçiliği anlayışının modern fikir hareketi hüviyeti kazanması, 19. yüzyılın ikinci yarısında gerçekleşmiştir. Türk milliyetçiliğini
n bir kadro ve fikir partisi yapısına dönüşerek siyasî hayatımızdaki güzide yerini alması Milliyetçi Hareket Partisi'nin doğup gelişmesiyle mümkün olduğunu söyleyerek:MHP, nemelazımcılığın, vurdumduymazlığın, köşe dönücülüğün hakim hale getirildiği bir toplum yapısında Ülkücülükfikrini ve inancını siyasi felsefesinin temeli yapan tek partidir."dedi.

ÜLKÜCÜLÜĞÜN PATENTİ MHP'DEDİRTürk milliyetçiliğinin ve Ülkücülüğün bütün haklarının MHP'de olduğunu belirten Büyükataman: Ülkücülüğün patenti MHP’dedir. MHP, Ülkücülüğün mütemmim cüzüdür. Türk milliyetçiliği ve Ülkücülük MHP’nin tekelindedir, çünkü milliyetçiliğin mücadelesini Ülkücülüğün fikriyatını ortaya koyan MHP’dir. Milliyetçi Hareket Partisi; Türkiye’nin içerisinde bulunduğu yolsuzluk, hırsızlık, adam kayırmacılık, bölünme, ayrışma, değerlerinden uzaklaşma çirkinlikleriyle tek tek mücadele etmektedir. Bu mücadelede tek başına bulunan partimiz, Ülkücü tavrı bir an olsun kenara koymamışken partimizin dışında kendisine yer edinmeye çalışan kişiler Ülkücü sıfatlarını gittikleri yerde hangi yüzle kullanacaklardır?"dedi.


Büyükataman: "Ülkücüler bu siyaset kalpazanlarının ve siyasi kapkaççıların arkasındaki çirkin yüzü elbette görecek ve hükmünü verecektir.Ülkücülük her şeyden önce bir şeref ve haysiyet mücadelesidir. Ülkücü; haysiyet mücadelesini MHP’de sürdürür."diyerek Merhum Galip Erdem'den bir alıntı yaparak: “Bizler ‘dâvâ’yı Ağrı Dağı’nın zirvesine çıkaracaktık. Yola koyulduk, bin zahmet ve emekle, acılar çekerek dağa tırmandık. Zirveye vardığımızda sevincimiz sonsuzdu ama küçük(!) bir noksanımız olduğunu fark ettik: ‘Dâvâ’yı dağın eteklerinde unutmuştuk! Meğer biz dâvâyı değil, kendimizi zirveye çıkartmışız.” şeklinde ifade ettiği gibi bunlar kendilerini zirvelere taşımak kaygısında olan, geçmişlerini pazarlayarak ikbal peşinde koşanlardır.'dedi. 

Büyükataman konuşmasını şöyle tamamladı:


Merhum Galip Erdem’in “Bizler ‘dâvâ’yı Ağrı Dağı’nın zirvesine çıkaracaktık. Yola koyulduk, bin zahmet ve emekle, acılar çekerek dağa tırmandık. Zirveye vardığımızda sevincimiz sonsuzdu ama küçük(!) bir noksanımız olduğunu fark ettik: ‘Dâvâ’yı dağın eteklerinde unutmuştuk! Meğer biz dâvâyı değil, kendimizi zirveye çıkartmışız.” şeklinde ifade ettiği gibi bunlar kendilerini zirvelere taşımak kaygısında olan, geçmişlerini pazarlayarak ikbal peşinde koşanlardır.

MHP, yufka yüreklilerle çetin yolların aşılmayacağını bilenlerin onurlu ve kararlı yürüyüşünün tanımıdır. Vatanımızın insanına, toprağına, havasına, suyuna, dününe, bugününe ve geleceğine sahip çıkanların yürüyüşünün tarihidir.

Ülkücülük; çiledir, çabadır, çalışmadır; heyecandır, inançtır, sevdadır, şuurdur, sabırdır. Ülkücülük; toprağa düşmüş ülkü canlarının eseridir. Bu aziz milletin cevher-i aslisidir, günlük siyasi çıkarlara, mevki makam peşinde koşanlara basamak yapılamayacak kadar değerlidir. Geçmişlerini “sokaklarda ıspanak fiyatına satanlar” bugün başka partilerde kendilerine siyasi kariyer arayabilir; ancak Ülkücüler, MHP bünyesinde hakkın tesisi için mücadeleye devam edeceklerdir.

Ülkücü Hareket; mazlumun, masumun ve mahzunun sesidir. Hiç sönmeyecek millet meşalesi, hiç susmayacak milli haykırıştır. Milli kimliğin, milli onurun, milli bağımsızlığın sembolüdür. Doğruluğun, dürüstlüğün ve çıkarsız bağlılığın adresidir. Başı Türkistan’da, gövdesi Anadolu’da ve hedefi âleme nizam vermede olan bir iddiadır.

Bu iddiayı taşıyamayanlar bizimle yol yürüyemez. Bizler; “Sizlere kolay bir başarı vaat etmiyorum. Yolumuz uzun ve çetindir. Bu yolda karşınıza menfaat teklifleri, tehditler ve daha bir yığın engel çıkacaktır. Bu çetin yola dayanabilecekler; bizimle gelsinler, cesur olanlar, kuvvetli olanlar, gerçekten inananlar kafilemize katılsınlar.” diyen bir Başbuğ’un izinden giden gönül erleriyiz.

Sayın Genel Başkanımızın deyimiyle: “Siyasetimiz, milletin ve devletin bekâsını merkeze alan bütün vatandaşlarını toplayacak kadar bütünleştirici; hareketimiz ise bir vesile ile ayrı düşerek üç hilalde gönlü kalan bütün arkadaşlarını kucaklayacak kadar kapsayıcıdır.”İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.