Alexa
banner314

Yağcıoğlu, Amerika’nın anlaşma ve uzlaşmadan çekilmesini şiddetle kınıyoruz..

Samsun Eski Milletvekili Süleyman Yağcıoğlu, “Amerika’nın İran ile yapılan anlaşmayı tek taraflı olarak fesh etmesi insan hakları ve uluslararası müzakere sürecine saygısızlıktır” dedi.

Yağcıoğlu, Amerika’nın anlaşma ve uzlaşmadan çekilmesini şiddetle kınıyoruz..

Samsun Eski Milletvekili Süleyman Yağcıoğlu, Amerika’nın İran hakkında aldığı karara tepki gösterdi. Yağcıoğlu; “Amerika’nın  İran ile 14 temmuz 2015 yılında yapılmış olan anlaşmadan çekilmesi hem orta doğuda ki barış durumunu sekteye uğratmış hem de İngiltere, Fransa, Almanya ,Rusya ve Çin in güvenini sarsmıştır.

Rahmetli Turgut Özal’ı en iyi tanıyanlardan olan  Sayın Süleyman Yağcıoğlu şöyle devam etti, Orta doğu da ki barışın  sağlanması için gerek Saddam Hüseyin’in gönderilmesi gerek başka konularda sarf etmiş olduğu efor ve müzakere süreçleri ortadadır.

Biz millet olarak her zaman barışın ve demokrasinin yanında durduk ve duracağız. Geçmişten bu güne kadar barış için atılan adımları bir anda yok saymak öncelikle devletin kendi kararına sonrasında da insan hakları ve uluslararası müzakere sürecine saygısızlıktır.

Bu konuda milletimizin her zamanki gibi yanında olup orta doğu barışına darbe vuran Amerika’nın anlaşma ve uzlaşmadan çekilmesini şiddetle kınıyoruz.” Dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner307

banner313