Alexa
banner314

Yeni Partinin ismi kesinleşti mi?

Daha önce Koray Aydın tarafından ortaya koyulan ancak kesin gözüyle bakılmayan "Merkez Demokrat Parti" ismi netleşti mi? Koray Aydın yeni partiyle ilgili soruları cevaplandırdı.

Yeni Partinin ismi kesinleşti mi?

Koray Aydın tarafından ortaya koyulan ancak kesin gözüyle bakılmayan "Merkez Demokrat Parti" isminin henüz netleşmediğini belirten Aydın; "Bu isim netleşmiş değil, kamuoyunun tepkisini ölçmek adına gündeme getirdik. Alternatifler üzerinde çalışılıyor" ifadelerini kullandı.

Best Fm'de bir canlı yayın programında konuşan Koray Aydın, gündeme dair açıklamalarda yaptı. 

Koray Aydın, 'Yeni Parti'nin ismiyle ilgili bir soruyu cevaplandıran Aydın, "Bu isim netleşmiş değil, kamuoyunun tepkisini ölçmek adına gündeme getirdik. Alternatifler üzerinde çalışılıyor" dedi.

Meral Akşener'in 2019'da cumhurbaşkanı adayı olacağını tekrar eden Koray Aydın, Akşener'in aday olduğu bir seçimde Erdoğan'ın şansının olmadığını vurguladı. Aydın; "2019'da çok adaylı bir seçim göreceğiz. Ve böyle bir tabloda Erdoğan'ın ilk turda şansı yok. Akşener'in kazanacağına inanıyorum" şeklinde değerlendirmede bulundu.

"KURULAN PARTİNİN RÜZGARI SERT ESECEK"

Ak Parti Sözcüsü Mahir Ünal’ın 'Yeni Parti' açıklamalarını değerlendiren Aydın, “Daha parti kurulmadan konuşulmaya başlamışsa bizim açımızdan işler yolunda gidiyordur. Tabi partimizin adını da tam olarak belirlemiş değiliz, o üzerinde çalışılan isimlerden bir tanesi. Başka isimlerde var onların üzerinde çalışılıyor. Bir isim dile getirildi ve kamuoyunun tepkisi ölçüldü. Şunu ifade etmekte fayda var, henüz parti kurulmadı bu partiyi millet kuruyor. Öyle bir sahiplenildi ki şu an Türkiye’nin ana gündem maddesini oluşturuyor. Dolayısı ile milletin kurduğu partinin rüzgarı da sert esecek bu da görülüyor bu günden” dedi.

YORUM EKLE

banner307

banner313