Alexa

Ayşe Hafsa Sultan Yurdu Öğrencilerinden Kadının Hedefi Etkinliği

Ayşe Hafsa Sultan Yurdu öğrencileri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle “Kadının Hedefi” adı altında gerçekleştirdiği etkinlikte, mini bir turnuva ile yarışma heyecanı yaşadılar.

Ayşe Hafsa Sultan Yurdu Öğrencilerinden Kadının Hedefi Etkinliği

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Ayşe Hafsa Sultan Yurdu öğrencileri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle “Kadının Hedefi”  etkinliğini gerçekleştirdi.

Yurt bahçesinde organize edilen etkinliğe 100 öğrenci katıldı.

OK ATTILAR

Kız öğrenciler, Geleneksel Okçuluk ve Havalı Tüfek atışları yaparak keyifli dakikalar geçirdi. Müzik eşliğinde balonlara atış yapan öğrenciler, mini bir turnuva ile yarışma heyecanı yaşadılar. Yarışlar sonunda öğrencilere ödül verildi.

“KADINLAR HEDEFLEDİKLERİ HER ŞEYİ GERÇEKLEŞTİREBİLİR”

Ayşe Hafsa Sultan Yurdu Müdürü Ebru Acar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel gerçekleştirdikleri etkinliğin, anlamlı anlamlı olduğunu söyleyerek, kadınların hedefledikleri her şeyi gerçekleştirebileceklerini söyledi. diyen Acar, “Öğrencilerimiz etkinliğimize hedeflerini gerçekleştirmek için geldiler. Yurdumuz 1340 öğrenci kapasiteli. Türkiye’nin 81 ilinden farklı öğrencilerimiz var. Yurdumuzda çok farklı aktiviteler yapılıyor. Bunlardan bir tanesi de Geleneksel Türk Okçuluğu. Manisa’da Geleneksel Türk Okçuluğu yapan tek takım biziz. Bölge finallerinden, Türkiye finallerine gitmeyi hedefliyoruz. Ayrıca silahlı denetim eğitmenlerinin gözetiminde havalı tüfek atışlarının da yapılmasını istedik. Renkli bir organizasyon oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 21:54
YORUM EKLE