Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'dan Olaylı Derbisi Sonrası Açıklama

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, olaylı derbisi sonrası açıklama yaparak, bunun bir güvenlik zafiyeti olduğunu söyledi.dedi.   

Spor 20.04.2018, 00:23
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'dan Olaylı Derbisi Sonrası Açıklama

Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final rövanş maçında çıkan olaylar sonrası yaralanan Şenol Güneş'in tedavi gördüğü hastaneye giden Beşiktaş Başkanı Fikret Orman burada yaptığı basın açıklamasında, Türk futbolu adına çok üzücü bir gün olduğunu vurguladı. Orman, " Olaya şöyle bakmak lazım; bu derbi müsabakaları özellikle Beşiktaş - Fenerbahçe derbileri biraz gergin geçiyor. Bunun benzeri bizim stadımızda da oynandı. Bizim stadımızda da kırmızı kartlar oldu ama hiç böyle olaylar olmadı. Bu bir güvenlik zafiyeti. Bundan kim sorumluysa onlar buna bakacaklar. Yok işte Fenerbahçe'nin iç işleriymiş falan bunlar bizi alakadar eden şeyler değil. Netice itibariyle bir oraya misafir olarak geldik. Dünya 3.'sü yapmış hocanın böyle bir durumda kalması üzücü. Hakeme, oyuncularımız bu olay olduktan sonra soruyorlar içeri girebilir miyiz diye. Onların ifadesi üzerine içeri giriyorlar. Sonrasında da bu aralarda bir sürü olaylar oluyor. Bizim personelimize oradaki özel güvenlik saldırıyor. Üzülüyoruz tabi ki. Netice itibariyle ligde de çok güzel bir yarışma var. O yarışmada da bunun zevkini çıkartıp, güzel taraflarını çıkartacağımıza bu gibi şeylerle insanlar futboldan soğutulmaya çalışılıyor. Mesele tribünlere düzgün taraftarları çekebilmek. Beşiktaş Kulübü'nün bunu yaptığına inanıyorum ki en problemli kulüplerden biri bizdik. Şu an stadımızda hiç böyle şeyler olmuyor. Üzüldüm" ifadelerini kullandı. 
 
Başkan Orman, Şenol Güneş'in durumunun iyi olduğunu belirtti. Fenerbahçe'den hiçbir yöneticinin aramadığını da ifade eden Orman, Şenol Güneş'in akşamı hastanede geçireceğini de söyledi. 

Fikret Orman, taraftarların hastaneye gelmemesini vurgulayarak, "Burası bir hastane. Burada birçok insan canıyla uğraşıyor. Bu gürültüler insanları rahatsız ediyor. Lütfen buraya gelmesinler. Hocamız iyi, ailesi de burada bir sıkıntı yok" dedi.
 
Bir muhabirin "Nasıl bir ceza bekliyorsunuz?" sorusuna ise Orman, "Ben açıkçası hukuken ne olacağını bilmiyorum. Futbol Federasyonu talimatlar gereği neyse onu yapacaktır. Kararı Futbol Federasyonu verecektir" diye cevap verdi.

Yorumlar (0)
banner442