Alexa

DEVELER GÜREŞİYOR

TURGUTLU Belediyesi’nin katkıları ile Musalar Yeniköy Mahallesi’nde gerçekleştirilen deve güreşleri renkli görüntülere sahne oldu.

DEVELER GÜREŞİYOR
TURGUTLU Belediyesi’nin katkıları ile Musalar Yeniköy Mahallesi’nde gerçekleştirilen deve güreşleri renkli görüntülere sahne oldu. Türkiye’nin birçok bölgesinden güreşlere katılan ünlü pehlivan develer, çekişmeli müsabakalar ortaya koydu.

Deve güreşleri Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Sezer, Çiftçi Malları Koruma Başkanı Mahmut Çetin, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Hüseyin Coşkun, Ayakkabıcılar Odası Başkanı Yılmaz Kocaerkek, belediye meclisi üyeleri, mahalle muhtarları ve binlerce izleyici tarafından ilgiyle takip edildi.

Burada bir konuşma yapan Başkan Turgay Şirin, “Öncelikle tüm misafirlerimize hoşgeldiniz, diyorum. Biliyorsunuz geçtiğimiz yıl bu organizasyonun ilkini yapmıştık ve göreve layık görülürsek devamını getireceğimiz sözünü vermiştik. İşte bugün ikincisinde beraberiz. Allah inşallah daha nicelerini yapmayı nasip eder, diyorum. Kültürümüzü yaşatan ve bunun için sahiplenmemiz gereken bu etkinlikte katılımcılarımıza, organizasyon komitesine teşekkür ediyorum. Burası artık deve güreşlerinin arenası oldu. Başta Musalar Yeniköy Muhtarımız olmak üzere etkinlikte emeği geçen tüm muhtarlarımıza tekrar teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. Sırayla sahaya çıkan develer, kıran kırana güreşirken kimi zaman da rakiplerinden kaçarak seyircilerin üzerlerine doğru koşunca izleyenler heyecanlı anlar yaşadı. Zaman zaman birbirine kilitlenen develeri ayırmak için urgancılar uzun uğraş verirken binlerce kişi yılın en renkli güreşini Musalar Yeniköy’de izledi.
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2015, 21:34
YORUM EKLE