Alexa

Fenerbahçe Rize'de konaklayacak

Fenerbahçe'den yapılan açıkamad, "Trabzonspor maçı öncesinde de Rize'de konaklayacaktır" denildi.

 Fenerbahçe Rize'de konaklayacak
banner327
Fenerbahçe'den yapılan açıkamad, "Trabzonspor maçı öncesinde de Rize'de konaklayacaktır" denildi.

 Fenerbahçe Kulübü, futbol takımının Süper Lig'in 24. haftasında Trabzonspor ile yapacağı maç öncesi Rize'de konaklaması konusunda bordo-mavili ekibin başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun açıklamalarına yanıt verdi.

Kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada, sarı-lacivertli takımın, futbolcular ve teknik heyetin isteği üzerine önceki yıllarda olduğu gibi Rize'de konaklayacağı belirtilerek, "Rakip kulüp başkanının kulübümüzü provokasyon yapmakla itham eden açıklamaları oldukça şaşırtıcıdır" denildi. 

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, Trabzonspor ile deplasmanda oynayacağımız maç öncesi, sırası ve sonrasında, Trabzon halkının kafilemize göstereceği misafirperverlikten şüphemiz olmamakla birlikte, takımımız ve teknik heyetimizin isteği üzerine, kafilemiz önceki yıllarda olduğu gibi bu maç öncesinde de Rize'de konaklayacaktır. Takımımızın, Trabzonspor ile ligin ilk yarısında oynadığı maç sonunda yaşananlar düşünüldüğünde, bugün rakip kulüp başkanının kulübümüzü provokasyon yapmakla itham eden açıklamaları oldukça şaşırtıcıdır. Bu vahim bakış açısının bir an önce değişmesini diliyor, basından da konu ile ilgili gereken hassasiyetin gösterilmesini önemle rica ediyoruz."

Hacıosmanoğlu, Kulüpler Birliği Vakfı'nın Ankara'daki toplantısının ardından gazetecilerin sorularına verdiği yanıtlarda, "Fenerbahçe'nin, olay çıkar endişesiyle Rize'de kalması, bence bir manipülasyon", "Olağanüstü bir durum varmış gibi göstermek, tepki çekmekten başka bir işe yaramaz. Taraftarlarımızın bu provokasyonlara gelmemelerini rica ediyorum" şeklinde ifadeler kullanmıştı.
Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2014, 22:27
YORUM EKLE