Alexa
banner314

FIBA Kadınlar Evrupa Kupası'na Türk Damgası

Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Kupası'nda mücadele eden Türk takımları büyük bir başarıya imza attı. Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, tebrik mesajı yayımladı.

FIBA Kadınlar Evrupa Kupası'na Türk Damgası
banner327

Galatasaray, Yakın Doğu Üniversitesi, Bellona AGÜ ve Hatay Büyükşehir Belediyespor yarı finale yükseldi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, tarihi bir başarıya imza atarak son dört takım arasına kalan kulüplerimiz için tebrik mesajı yayımladı.

Türk takımları Galatasaray, Yakın Doğu Üniversitesi, Bellona AGÜ ve Hatay Büyükşehir Belediyespor, Avrupa kadın basketbolunun kulüpler bazındaki iki numaralı kupasında yarı finale yükselme başarısı gösterdi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, tarihi bir başarıya imza atarak son dört takım arasına kalan Galatasaray, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Bellona AGÜ ve Yakın Doğu Üniversitesi için tebrik mesajı yayımladı.

Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Kupası'nda mücadele eden Türk takımları önemli bir başarıya imza attı. Kupanın yarı finalinde Galatasaray, Slovakya'nın Good Angels ekibini, Yakın Doğu Üniversitesi de Fransız temsilcisi ESBVA-LM'yi eledi. Bu turda Bellona AGÜ, Fransız ekibi BLMA'yı, Hatay Büyükşehir Belediyespor ise Polonya takımı Wisla Can-Pack'ı saf dışı bıraktı. Organizasyonda Galatasaray ile Yakın Doğu Üniversitesi, Hatay Büyükşehir Belediyespor ile Bellona AGÜ yarı finalde karşı karşıya gelecek. Kupanın yarı finalinde ilk maçlar 21 Mart Salı günü, rövanş maçları ise 24 Mart Cuma günü oynanacak.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç kulüplerimiz için tebrik mesajı yayımladı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, FIBA Kadınlar Avrupa Kupası'nda tarihi bir başarıya imza atarak son dört takım arasına kalan Galatasaray, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Bellona AGÜ, ve Yakın Doğu Üniversitesi için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Çağatay Kılıç, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

"FIBA Kadınlar Avrupa Kupası'nda 4 takımımızın da yarı finale yükselmesinin mutluluğunu yaşıyorum. Tarihte ilk kez bir ülkenin 4 takımı kupada yarı final oynayacak. Bu ilki temsilcilerimizin başarması bizlere büyük bir gurur yaşattı. Galatasaray, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Bellona AGÜ, ve Yakın Doğu Üniversitesi yarı finalde karşı karşıya gelecek ve kupa bir Türk ekibinin müzesine gidecek. Tarihi başarıda emeği olan tüm sporcularımızı, antrenörlerimizi ve yöneticilerimizi kutluyor, ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Yarı finalde mücadele edecek olan dört takımımıza final yolunda başarılar diliyorum."

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 23:46
YORUM EKLE

banner307

banner325