Alexa
banner314

Galatasaray Başkanı'ndan Zehir Gibi Sözler

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Olağanüstü Divan Kurulu'nda bazı konuşmacıların, terbiye sınırlarını fazlasıyla aştığını ifade etti."Bu provokasyona imza atanlar Galatasaray Tarihi'nde layık oldukları yeri alacaktır" dedi.

Galatasaray Başkanı'ndan Zehir Gibi Sözler

Dursun Özbek, Olağanüstü kurulunda konuşmacılarınterbiye sınırını aştığını belirterek; "Bu provokasyona imza atanlar Galatasaray Tarihi'nde layık oldukları yeri alacaktır" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'NİN EN BAŞARILI KULÜBÜ...

Galatasaray kulübü Başkanı Dursun Özbek, bugün yapılan Olağanüstü Divan Kurulu'nda yaşananlarla ilgili sert ifadeler kullandı. Galatasaray'ı Galatasaray yapan, Türkiye'nin en başarılı kulübü olmasını sağlayan temel unsur, camianın 112 yıllık köklü bir tarihten gelen değerler etrafında birleşebilmesi olduğunu belirten Özbek; Galatasaraylılık hayatın her alanında etik olmak, etik davranmaktır. Dayanışmadır. Özveridir. Misyon yüklenmektir. Açık fikirliliktir. Aynı zamanda mizah duygusudur. Küçükleri korumak, büyüklere saygı göstermektir."dedi.


Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu olarak, 16 Ağustos Çarşamba günü gerçekleştirilen Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı'nda yaşanan olayların tamamen Galatasaray değerleri çerçevesinde ele alınması gerektiği kanaatinde olduklarını kaydeden Özbek, açıklamasını şöyle sürdürdü:

HEYETİN FİKİRLERİNİ ALDIM


Şahsım ve yönetim kurulum adına Galatasaray Spor Kulübü'nün 36. başkanı olduğum ilk günden beri düzenlenen tüm Divan Kurulu Toplantıları'na iştirak ederek, Galatasaray'ın en üst düzeydeki temsil heyetinin fikirlerini aldım. O toplantılarda yapılan tüm eleştirileri can kulağıyla dinledim. Kürsü hürriyeti çerçevesinde yapılan her tenkidi, bana verilen bu kutsal emanetin bir şeref payesi olarak sahiplendim. Ancak bugün gerçekleşen Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı'nda özellikle bazı konuşmacıların sözlerini eleştiri kapsamında değerlendirebilmem mümkün değildir. Birkaç konuşmacının 'terbiye sınırlarını fazlasıyla aşan konuşması' olarak geçiştirmem de asla söz konusu olamaz.

GALATASARAY TARİHTE LAYIK OLDUĞU YERİNİ ALACAKTIR


Yapılanlar Galatasaray Tarihi'ne sürülmüş kara bir leke, Ali Sami Yen'in emaneti olan makama yapılmış bir hakaret, Galatasaray'a zarar vermek için gerçekleştirilmiş büyük ve açık bir provokasyondur. Bu provokasyona imza atanlar Galatasaray Tarihi'nde layık oldukları yeri alacaktır. Herkes şunu çok iyi bilsin: Doğru bildiğimiz yoldan asla geri adım atmayacağız. Büyük Galatasaray Ailesi'nden aldığımız güçle ve her geçen gün daha da kenetlenerek 21. şampiyonluk hedefine yürüyeceğiz." 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2017, 22:01
YORUM EKLE

banner307

banner325