Alexa
banner314

Lyon-Beşiktaş maçı öncesi tribünler karıştı

Lyon-Beşiktaş maçı öncesinde olay çıktı. Fransız ekibinin taraftarları sahaya inerken, güvenlik güçleri ve kulübün başkanı seyircileri sakinleştirmeye çalıştı.  

Lyon-Beşiktaş maçı öncesi tribünler karıştı
banner327

UEFA Avrupa Ligi çeyrek final ilk maçında Beşiktaş, deplasmanda Lyon ile karşılaşıyor. Mücadele öncesi Lyonlu taraftarlar saha dışında olduğu gibi saha içinde de olaylar çıkardı. Yaklaşık bine yakın taraftar sahaya inerek kale direklerine saldırıp, fileleri sökmeye çalıştı.

Güvenlik güçleri ve kulüp yöneticilerinin çabaları sonucu taraftarlar sahadan çıkarıldı. Güvenlik önlemleri tam anlamıyla alınamadığı için ise karşılaşma 22.05'te başlayamadı.

 Lyon - Beşiktaş karşılaşması öncesi 10 binlerce Türk taraftar; ellerinde bayraklar, slogan ve marşlar eşliğinde Lyon sokaklarını coştururken Lyon holiganlarının saldırısına uğradı.  
Sosyal medyada Fransızların yoğun paylaştığı Türk taraftar görüntüleri izleyenleri hayran bırakırken Lyon holiganları coşkulu havaya gölge düşürdü.
Saldırgan Lyon holiganlarınca biber gazı, taş ve sopalarla Türk taraftarlara saldırıldı.


Dev karşılaşmaya saatler kala taraftarların coşkusu ve gerginliği arttı. Tribünlerde bu gece Beşiktaş'a desteğe gelecek yaklaşık 20-25 bin Türk taraftar bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2017, 22:22
YORUM EKLE

banner307

banner325