Alexa

Makam Aracını Terk Eden Bisikletli Başkanlar

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir sokaklarında bisikletle dolaşmaya başladı. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın başlattığı bisiklet kullanımına ve kampanyasına ses verdi.

Makam Aracını Terk Eden Bisikletli Başkanlar

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın 4 ay önce makam aracı yerine bisiklet kullanmaya başladı. Bisiklet kampanyasına ilk destek Kırşehir’den geldi. Radikal bir karar alarak makam aracı yerine bisiklet kullanmaya başlayan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de bisikletli başkanlar arasına katıldı. 

Makam Aracını Terk Eden Bisikletli Başkanlar

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 4 aydır sokakları makam aracı yerine bisikletle dolaşıyor.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın başlattığı bisiklet kampanyasına ses veren Bahçeci hayatından memnun. 127 gün önce makam aracı yerine bisiklet kullanan Başkan Murat Aydın gibi artık sokakları bisikletle dolaşan Bahçeci de bisikletli başkanlar arasına ismini yazdırdı.

Makam aracından inip bisiklete binen Bahçeci’yi ilk tebrik eden ise Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın oldu. Kendisi gibi bisiklet kullanmaya başlayan Bahçeci’yi telefonla arayarak hem kutlayan hem de İstanbul’daki Geleneksel Zeytinburnu Bisiklet Turları’na davet eden Başkan Aydın, bu akşam saat 18.00’da Bahçeci ve yüzlerce vatandaş ile birlikte pedal çevirip Zeytinburnu sokaklarını turlayacak.

Şu ana kadar 1300 kilometreye yakın yol katederek, 35 bin 560 kalori yakan ve yaklaşık 89 litre yakıt tasarruf eden Başkan Aydın’la 10. Geleneksel Bisiklet Turu’na katılacak olan Bahçeci’yi Zeytinburnu’nda yüzlerce bisikletli karşılayacak.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2018, 10:58
YORUM EKLE