Alexa

PKK Köylere Baskına Başladı...

PKK terör örgütü ailelere 'çocukları dağa çıkarın' baskısına başladı.

PKK Köylere Baskına Başladı...
 Çocukları zorla dağa çıkarılan aileye PKK’nın nasıl baskı yaptığı ortaya çıktı. Örgütün sözde bölge sorumlusunun ‘Her evden bir kişi var sizden kimse örgüte katılmadı’ diyerek tehdit ettiği belirlendi.
Diyarbakır’ın Hazro ilçesine bağlı Çifli bahçe köyünde terör örgütü PKK’ya katılım nedeniyle iki aile arasında çıkan ve 8 kişinin öldüğü silahlı kavganın sır perdesi aralandı. Edinilen bilgiye göre, çocukları zorla dağa çıkarılan aile, terör örgütünün tehdidine boyun eğmeyerek evlatlarının geri verilmesini istedi. 2 evladı dağa çıkarılan Uğurlayan ailesi ile çocukların katılımını sağladığı belirtilen Tekin ailesi arasındaki silahlı çatışma sonrası tarafların emniyet ifadelerine ulaşıldı.Evlatlarını terör örgütüne kaptırmak istemeyen ailenin, çocuklarının geri getirilmesi için Tekin ailesine başvurduğu ancak örgütün sözde bölge sorumlusu tarafından tehdit edildiği belirlendi.

AİLE ISRARLA ÇOCUKLARINI İSTEDİ

Uğurlayan ailesinin, BDP İl Meclis Üyesi olan Erdal Tekin’den çocuklarını istedikleri, Tekin’in ise durumu PKK’ya ilettiği iddia edildi. Uğurlayan ailesi ile Erdal Tekin arasında yaşanan tartışmalarda Tekin’in, “Çocukları size veremeyiz, evinize dönün. Ben konuyu partiye götüreceğim çözüm ondan sonra olacak” dediği bildirildi. Çocuklarını isteyen ailenin, Tekin’e karşı ısrarlarını her geçen gün artırdığı vurgulandı.

SÖZDE SORUMLU DEVREYE GİRDİ

Ailenin ikna olmaması üzerine devreye PKK'nın sözde Diyarbakır bölge sorumlusu olan Reber kod adlı terörist Mehmet Şah Yıldeniz'in girdiği belirtildi. Olayın kendisine aktarılmasından sonra Uğurlayan ailesini ikna etmek için köye gittiği öğrenilen PKK'nın sözde bölge sorumlusu, Yıldeniz'in Uğurlayan ailesi ile yaptığı görüşmede 'Erdal ile neden bu konuda tartışmaya giriyorsunuz? Bu köyde her aileden örgüte katılan var. Neden sizin aileden örgütte bulunan yok?' şeklinde tehdit ve baskı ile çocukların geri verilmeyeceğini söylediği aktarıldı. Ailenin bu tehditlere rağmen çocuklarını istemeye devam etmesi üzerine Tekin ve Uğurlayan ailesi arasındaki kavgada 5'i kadın 8 kişi öldü.Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2013, 12:53
YORUM EKLE