Alexa

Çayyolu Uyducu ile 6 Aşamada Çanak Anten Kurulumu

Çanak anten kurulumunu 6 aşamada nasıl yaparız?

Çayyolu Uyducu ile 6 Aşamada Çanak Anten Kurulumu
Ankara Çayyolu bölgesinde uydu ve çanak anten servis hizmetleri vermekte olan KILIÇ Elektronik firması, vatandaşların sıkça merak ettikleri konuların başında gelen “çanak anten kurulumu nasıl yapılır” konusunda bilgiler aktardı.

Önce Güvenlik! Uydu Montajı Tehlikeli İştir!

Çayyolu Uyducu olarak vinlerce çanak anten montajı yapan firma yetkilileri öncelikli olarak çatı ve balkonlara kurulması gereken çanak antenlerin kaza tehlikesi arz etmesinden dolayı gerekli iş güvenlik önlemlerinin alınması gerektiğini; bu işin ustası konumunda bulunan uzman kişilerce kurulumun yapılmasının kaza riskini azaltması bakımından tavsiye edildiğini belirtmektedirler.

Aşamalar:
  1. Çanak anten ayak kısmında bulunan 4 adet delikten çelik vidalar yardımıyla antenin sağlam ve düz bir zemine montajı sağlanmalıdır.
  2. Antenin ön kolu ucunda bulunan lnb parçası takılarak ayar işlemlerine başlanmalıdır. Burada ayar işlemleri için dijital veya analog uydu bulucu cihazlardan faydalanılmalıdır. Özellikle uygun fiyatlara analog uydu bulucu cihazlar edinebilirsiniz.
  3. Çanak anten ayarı ve lnb ince ayarı yapılarak yeterli sinyal seviyesi yakalandıktan sonra anten tepsisinin vidaları sıkıca sabitlenmelidir.
  4. Uydu anten kablosunu bir ucu lnb uç kısmına girecek diğer ucu ise uydu alıcısına bağlanacak şekilde çekmeliyiz.
  5. Anten kablosunun kaliteli olması, yazın kavurucu sıcaklarda-kışın dondurucu soğuklarda hava koşullarının yıpratıcı etkisine dayanabilmesi açısından önem arz etmektedir.
  6. Uydu alıcısı ile televizyon arasında scart kablosu (hd uydu alıcılarda hdmi kablosu) aracılığıyla gerekli bağlantı sağlanmalıdır.
 
Bu 6 aşama tamamlandıktan sonra televizyonumuzu çalıştırarak uydu yayınlarının keyfini çıkarmaya başlayabiliriz.
 
Konu ile ilgili olarak daha detaylı bilgiler edinebilmek için www.cayyoluuyducu.com websitesini ziyaret edebilirsiniz.
 
Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2016, 01:51
YORUM EKLE