Alexa
banner314

Dr. Mutlu Topal: “Çalışmaya ve öğrenmeye hevesli eleman açığı var”

Üsküdar Üniversitesi 6. Biyomühendislik ve Genetik Günleri, akademi ve bilim dünyasından uzmanları ve sahada çalışan profesyonelleri öğrencilerle bir araya getirdi

Dr. Mutlu Topal: “Çalışmaya ve öğrenmeye hevesli eleman açığı var”

Üsküdar Üniversitesi 6. Biyomühendislik ve Genetik Günleri, akademi ve bilim dünyasından uzmanları ve sahada çalışan profesyonelleri öğrencilerle bir araya getirdi. Dr. Mutlu Topal, mühendislik öğrencilerinin mutlaka iyi düzeyde İngilizce bilmeleri ve anlaşılabilir bir CV’ye sahip olmaları gerektiğini de kaydetti.

Dr. Mutlu Topal: “Çalışmaya ve öğrenmeye hevesli eleman açığı var”

Türkiye’nin ilk yerli aşı tedarikçilerinden olan Dr. Mutlu Topal ise 2013 yılında Hacettepe Üniversitesi ile başladıkları iş birliği çalışmaları sonucu Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi bünyesinde kurulan Aşı Ar-Ge Laboratuvarı’nda yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Hindistan’daki iş ortaklarının da katkısı ile Rekombinant Hepatit B aşısının teknoloji çalışmalarını 2016’da tamamladıklarını ve İnaktif Hepatit A aşısının da yerli üretimi için hazırlık süreçlerinin devam ettiğini belirten Dr. Mutlu Topal, genç mühendislere önemli tavsiyelerde bulundu.

Dr. Topal, “Ülkemizde biyoteknolojik ilaçlar anlamında yeni üretimler için yeni fabrikalar açılıyor. Biyomühendislik ve genetik temelli çalışmalar yapan sanayici olmak isteyen arkadaşlarımız bu firmaları staj için zorlayın. Kendinizi şimdiden tanıtın çünkü ciddi bir çalışacak eleman eksikliği var. Mühendis eksiği yok, çalışmaya hevesli ve öğrenmeye hevesli eleman açığı var. Öğrendikleriniz siz okulu bitirene kadar eskiyor. Teknoloji çok hızlı gelişiyor” diyerek sanayi sektöründe çalışmak isteyenlerin mutlaka staj için başvuru yapması gerektiğini söyledi. Dr. Mutlu Topal, mühendislik öğrencilerinin mutlaka iyi düzeyde İngilizce bilmeleri ve anlaşılabilir bir CV’ye sahip olmaları gerektiğini de kaydetti.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2018, 02:35
YORUM EKLE

banner307

banner313