Facebook Hesabı Nasıl Çalınır?

Zaman zaman kullanıcıların karşısına çıkan Facebook ile bağlan ibaresi kötü niyetli kişiler tarafından kolayca kullanılabilmektedir.

Teknoloji 10.10.2020, 20:06
Facebook Hesabı Nasıl Çalınır?

Sosyal medya platformlarından biri olan Facebook kullanıcılar tarafından yoğun olarak tercih edilen bir mecra olma özelliğini koruyor. Her gün milyonlarca Facebook kullanıcısı bu platformda etkileşim gösterirken bazı problemlerle de karşılaşabiliyor. Bu sorunlardan biri de Facebook Hesabı Çalma şeklinde gerçekleşiyor. Facebook hesabını çalınması durumunda kişiler uzun bir süre emek vererek oluşturdukları birikimlerini kaybedebiliyorlar. Fotoğraflar, albümler, anılar, arkadaşlar bu birikimlerden bazıları. Kullanıcılar açısından önemli hatıraları kaybetmek üzüntü verici bir duruma yol açıyor.

Pek çok kullanıcı Facebook Nasıl Çalınır konusunda bilgi sahibi olmamasına rağmen bazı kullanıcılar bu konuda bir fikre sahip olabiliyor. Facebook hesabı çalma düşüncesinde olan kişilerin çoğunlukla başvurduğu yöntemlerden biri de web sitesi aracılığı ile kullanıcı bilgilerine ulaşmak.

Zaman zaman kullanıcıların karşısına çıkan Facebook ile bağlan ibaresi kötü niyetli kişiler tarafından kolayca kullanılabilmektedir. Kişiler bazen üyelik işlemleri ile uğraşmak istemezler işte böyle durumlarda ziyaret ettikleri sitede Facebook ile bağlan şeklinde bir bildiri oluştuğunda bunu tıklarlar ve hesap bilgilerinin kısa yoldan karşı tarafa geçmesine izin vermiş olurlar. Bu durumlarla karşılaşmamak için sitelerde gezinirken dikkatli olmak gerekmektedir. Güvenilirliğinden şüphe duyulan sitelerin ziyaret edilmemesi alınacak önlemler arasında yer almaktadır. Facebook hesabınızın çalınması konusunda endişe yaşıyorsanız bilgilerinizin herkes tarafından görünmesini engellemenizi öneririz. Kötü niyetli kişiler bu bilgileri kullanarak hesabınızı ele geçirmek isteyebilir. Kendi cihazlarınızın dışında kullandığınız araçlarda bilgilerinizi girdikten sonra karşınız çıkan beni hatırla butonlarını kullanmamanız güvenliğiniz açısından yararlı olacaktır. Size gönderilen mailler de dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alıyor. Mailde yer alan bir dosyaya tıkladığınızda cihazlarınıza virüs yerleşebilir. Bu yüzden maillerinizi açarken kimden geldiğine dikkat etmeniz önemli olacaktır.

Bazen kişiler Facebook Sayfa İsmi Değiştirme işlemini yapmak isteyebilirler. Bunu gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar öncelikle yönetici konumunda olmalıdırlar. Böyle bir durumda sayfalar yazan kısma tıklama yapmak gerekecektir. Sonrasında ise sayfa ayarları ibaresi tıklanıp sayfa bilgilerine ulaşmak gerekecektir. Daha sonra sayfa adınıza tıkladığınızda farklı bir sayfa ismi girmek uygun olacaktır. Değişiklik yapma talebinizi bu yolla Facebook’a iletmiş olacağınızdan gerekli işlemler yapılacaktır. Bu işlemleri tamamladıktan sonra geriye dönüş yapmak isterseniz Facebook 7 gün boyunca değişikliğe izin vermeyecektir Sayfa ismi değişikliği işleminizi yapmadan önce belirlediğiniz isimden emin olmanızı öneririz. Bu işlemin onaylanma süreci de belli bir zaman aralığını gerekli kılmaktadır. Facebook incelemelerini tamamladıktan sonra uygun bulunması durumunda gerekli düzenlemeyi gerçekleştirecektir. Tüm bu işlemler için belirli bir süre beklenmesi gerekmektedir.

Yorumlar (0)