Alexa
banner322

Hosting Hizmetleri Nasıl Olmalı?

Hosting hizmetleri aslında internete çok hızlı bağlanabilen çok iyi bir bilgisayardan farklı değildir.

Hosting Hizmetleri Nasıl Olmalı?

Kendine veya işyerine ait web sitesi kurmak isteyenlerin ihtiyacı olan domain yani alan adı alınmalıdır. Hazırlanacak olan web sitesinin dosyalarının çalışacağı alanın olması gerekir. İşte tam da bu noktada hosting devreye girer. Hazırlanan web sitesi alınmış olan alana atıldığında, internet kullanıcıları internet tarayıcılarına web adresini yazdıklarında siteye erişim yapılabilir hale gelmiş olur. Hosting hizmetleri aslında internete çok hızlı bağlanabilen çok iyi bir bilgisayardan farklı değildir. Hosting hizmeti veren sistemde belki yüzlerce web sitesi yayınlanabilmeli, kesintisiz çalışmalıdır. Bu sebeple hosting hizmetlerinin kaliteli olması için donanımı ona göre seçilmeli, çok hızlı bağlantı hızı ve yüksek bant genişliğine sahip olması gerekir. Web sitesine ait dosyaları saklayan ve internet kullanıcılarının her an erişimine sunan bu bilgisayarlara web sunucusu, verileri saklama ve yayınlama işlemine de web hosting denmektedir.  

Hosting Alırken Dikkat Edilecek Konular Nelerdir?

Web sitesi alacak olanlar önceden ne kadar disk alanına ve ne kadar kullanacağını belirlemelidir. Web sitesinde kullanılacak programlama diline göre hosting alanı belirlenmelidir. Web sitesinin ziyaretçi profiline uygun firmadan hosting hizmeti alınması gerekir. Ziyaretçiler Türk ağırlıklı olacaksa Türk firmadan, yurtdışı ağırlıklıysa yurt dışından hosting hizmeti alınmalıdır. Hosting firması seçerken hızlı destek verip vermedikleri araştırılmalı, yeterli kaynakları, yeterli teknik personelleri olup olmadığına bakılmalıdır. Kaliteden ödün vermeden çalışıyorlar mı? yeterli deneme süreleri var mı? gibi konular araştırılmalı ve hosting hizmeti ona göre alınmalıdır.

Hazır Site Almak Avantajlı mı?

Hazır site bir kez oluşturulduktan sonra birçok müşteriye sunulan hazır temalardan veya içerik yönetim sistemlerinden oluşur. Hazır site herhangi programlama bilgisine sahip olmadan içeriğe uygun web sitesini kullanıcıların kendi kendine yapabilmesini sağlayan geliştirilmiş sistemdir. Hazır siteyi, internet sitesi gezebilmeyi becerebilen herkes rahatlıkla kullanabilir. Hazır siteler bu konuda uzman kişiler tarafından önceden hazırlanarak ücret karşılığında kiralanabilir sitelerdir. Şablonu hazır ve kullanımı basit olan hazır site tasarımları kişilerin kendilerine ait web sitesi hazırlamalarını sağlar ve oldukça avantajlıdır. Müşteriye özel kontrol panelleriyle site istenilen şekilde düzenlenebilir ve güncellenebilir.

YORUM EKLE