Alexa

Instagram Hesabını Dondurma, Instagram Silme 2017

Instagram hesap dondurma ve instagram hesap silme işlemleri nasıl yapılır?

Instagram Hesabını Dondurma, Instagram Silme 2017

Instagram topluluğunda fotoğraflar, kısa videolar, albümler paylaşabilir ve farklı kişileri takip edebilirsiniz. Instagram uygulaması bu kadar popüler olmasına rağmen bazılarımız artık Instagram tarzı platformların gereğinden fazla zaman çaldığını düşünerek hesaplarını dondurmak yada tamamı ile silmek istiyorlar. Eğer sizlerde Instagram uygulamasının günlük hayatınızdan gereğinden fazla zaman çaldığını düşünüyorsanız Instagram sunduğu iki seçenekten bir tanesini kullanabilirsiniz. Dilerseniz dondurma işlemini yapabilir yada hesabınızı silebilirsiniz. Şimdi bu işlemlerin ayrı ayrı olarak nasıl yapıldığını sizlere aktaralım.

Instagram Dondurma Nasıl Yapılır?

 

Instagram hesabınızı artık en azından geçici olarak kapatmak istiyorsanız instagram dondurma seçeneğini kullanabilirsiniz. Instagram hesabınızı dondurduktan sonra dilediğiniz zaman hesabınızı tekrardan aktif etmek için kullanmaya dönebilirsiniz. Eğer hesabınızı tamamı ile silmeye kıyamıyorsanız ve biraz daha düşünmeye ihtiyacınız var ise bu seçenek sizin için uygun olacaktır. Şimdi sizlere hesap dondurma işleminin nasıl olduğunu anlatalım.

 1. https://www.instagram.com/accounts/login/ adresine giriş yapıyoruz.
 2. Instagram hesabınıza henüz giriş yapmadıysanız bilgileriniz ile hesabınızı giriş yapın.
 3. Hesabınıza girdikten sonra sağ üst köşeden profil kısmına giriş yapın.
 4. Karşınıza gelen profil sayfasından "Profili Düzenle" seçeneğine tıklayın.
 5. Sayfanın altlarına indikten sonra karşınıza gelen "Hesabımı Geçici Olarak Kapat" butonuna tıklayın.
 6. Güvenlik nedeniyle tekrar şifreniz istenecektir ve şifrenizi girdikten sonra onaylayıp hesabınızı kapatabilirsiniz.

NOT: Son günlerden Instagram dondurma da veya dondurduktan sonra hesabı geri açma konusunda problemler yaşanabiliyor. Bu tarz durumlar genellikle hesabını önceden dondurup tekrardan dondurmak isteyen kişilerde gerçekleşiyor.

Instagram Silme Nasıl Yapılır?

 

Instagram hesabını artık kesinlikle bir daha kullanmayacağınızı düşünüyorsanız, en azından kullandığınız hesabı bir daha kullanma gereği yok ise instagram silme işlemini kullanabilirsiniz. Instagram hesabınızı dondurmak yerine tamamı ile silmeyi tercih ederseniz bu işlemin bir daha dönüşü olmayacaktır. Hesabınız Instagram verilerinden tamamı ile silinir ve bir daha fotoğraflarınıza da erişemeyeceğinizi unutmayın. Hesabınızda tek değerli olan şeyler fotoğraflar ise ve bir daha kullanmayacaksanız öncelikle fotoğraflarınızı yedekledikten sonra aşağıdaki işlemleri uygulayarak instagram hesap silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Bu işlemi yapmak için bir bilgisayara ihtiyacınız olacak ve bilgisayardan https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ adresine giriş yapın.
 2. Ardından hesabınızın bilgileri ile silmek istediğiniz hesabınıza girin.
 3. Sizden hesap silme nedeninizi soracaktır. Bir neden belirtin.
 4. Güvenlik nedeni ile şifrenizi tekrardan girin.
 5. Aşağıda yer alan "Hesabımı Kalıcı Olarak Sil" butonuna tıklayın ve hesabınız artık tamamı ile silinmiş olacaktır.

İyi düşünüp karar verdikten sonra bu işlemlerden herhangi birisini yapabilirsiniz. Diğer sosyal medya hesaplarını da silmek istiyorsanız wikinasil.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2018, 01:02
YORUM EKLE