Alexa
banner314

Kurumsal SEO Danışmanlığı

Google son dönemde yaptığı güncellemeler ile birlikte aramalarda ilk sayfada çıkmayı oldukça zorlaştırdı ve sıkı çalışma yapılması gerektiğini belirtti.

Kurumsal SEO Danışmanlığı

Her geçen gün interaktif ortamda fazlasıyla hissedilen ticaret hacminin boyutu giderek artmaktadır. Bununla birlikte her geçen gün kendini internet ortamına entegre eden firma sayısı da hiç de azımsanacak gibi değil. Ticaret hacminin büyük çoğunluğunun internet üzerinden dönmesi ve birçok firmanın da artık internet üzerine kaymasıyla birlikte Google üzerinde yaşanan rekabette kızışmaya başladı.

Google son dönemde yaptığı güncellemeler ile birlikte aramalarda ilk sayfada çıkmayı oldukça zorlaştırdı ve sıkı çalışma yapılması gerektiğini belirtti. Bunun sonucunda da birçok kurumsal firma Kurumsal SEO Danışmanlığı hizmeti almaya başladı. Tabi bu durum yine güçlü bir rekabet ortamı yarattı. Bu nedenle üst sıralarda çıkmak isteyen ve burada kalıcı olmak isteyen firmaların SEO Danışmanlığı alırken dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır.

SEO Danışmanlığı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Danışmanlık hizmeti alırken SEO uzmanlarına sormanız gerekenler olacaktır. Eğer bu sorulardan aldığınız cevaplar sizi tatmin ediyorsa doğru yerdesiniz demektir.

Ne İstediğinizi Bilin!

Danışmanlık hizmeti alırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri sizin ne istediğinizdir. Bu noktada Google Search çalışanı Maile Ohye isimli çalışan şöyle bir ifadede bulunuyor; “İyi bir ürününüz ve iyi bir ekibiniz varsa başarı sizin için kaçınılmazdır. Bu nedenle önce temelinizi sağlam atın. Ayrıca 1, 2, 3 ay gibi sürelerde size X kadar kelimede ilk sıra garantisi veren kişilere de güvenmemenizi söylüyor. Başarı elde etmek istiyorsak sitenin analiz ve ayar işlemlerinden sonra minumum 4 ay ile 1 yıl gibi sürelerde istenilen noktaya yaklaşabileceğini söylüyor.”

4 ay ile 1 yıl size uzun bir süre gibi gelebilir. Ancak SEO sabır işidir ve anlık çözümler sizin işinize yaramayacaktır. Bu süreçte yapacağınız çalışmalar ile sitenizin önünde yer alan uzun bir süreci garanti altına alabilirsiniz.

Bekleyin ve Dikkatli Dinleyin!

SEO uzmanı olarak işe alacağınız kişiye veya SEO Danışmanlığı alacağınız firmayla görüşmeniz sırasında gözlemleriniz sizin için önemli olacaktır. Eğer karşıdaki kişi veya kişiler görüşme sırasında firmanız hakkında ön bilgi toplamışsa, size çok soru soruyor ve bilgi almak istiyorsa bu önemli bir artıdır. Bu sizinle çalışacağınız süreç boyunca yapılacakların bir göstergesi olacaktır.

Görüşme sırasında sizin sorduğunuz sorulara verdiği cevaplar özellikle Google dökümanlarına dayanıyorsa bu da bir artı olarak nitelendirilebilir. Çünkü Google yaptığı açıklamalarda net olarak belirtmese de tek yetkili benim izlenimini vermektedir. Ayrıca zaman zaman Google çalışanlarının verdiği röportajlarda bu böyledir demek yerine tavsiyeler üzerinden gittiğini görürsünüz.

Referanslar

Çalışmayı düşündüğünüz firmanın veya kişinin referanslarını mutlaka isteyiniz. Hatta aldığınız referanslardan sonra referans gösterilen firmanın yetkilileriyle de görüşerek fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Temel Analiz ve Strateji Talep Edin!

Çalışmayı düşündüğünüz kişiden siteniz için temel bir analiz ile birlikte siteniz için yapılması planlanan bir strateji talep edin.

Tüm bu maddelerden sonra size karar vermek düşecektir. Önceliğiniz karşı tarafı analiz etmek olmalıdır. Karşı taraf gerçekten işi almak için çaba sarfediyor mu? Eğer öyleyse herşey yolunda demektir.

Sizlerde SEO Danışmanlığı hizmeti almak için MotionB tercih edebilirsiniz.

YORUM EKLE

banner313