Otomatik Haber Ajansı Botu

Ücretli Haber Ajansları için modüler bir yapı sunan WBots ile ücretsiz haber ajanslarına da erişebilmektesiniz.

Teknoloji 29.10.2020, 22:26 30.10.2020, 11:18
Otomatik Haber Ajansı Botu

Her geçen gün binlerce web sitesinin dahil olduğu internet dünyasında açılan sitelerin birçoğu güncel bilgiler ile harmanlanmaktadır. Bu web sayfalarında kategori ne olursa olsun, haber konusu her zaman önemli bir yer teşkil etmektedir. Çünkü seçilen sektör veya kategori her ne kadar spesifik olursa olsun bu alanda olan gelişmelerin de mevcut okur kitlesine aktarılması gerekmektedir. Bu da nihayetinde haber siteleri / ajanslarından alınan bilgilerle mümkün olabilmektedir.

Açılan bu web sitelerinin haberleri sitelerinde yayınlayabilmeleri için, ilgili haber sitelerinden izin alarak, sitedeki ilgili izinler doğrultusunda kaynak göstererek alıntılayabilmektedirler. Ancak öncü olan haber sitelerindeki haberlerin bir çoğu haber ajansı menşeili olduğu için kaynakta gösterilse yayınlamak mümkün olmuyor. Bu durumda da haber ajansı aboneliği önemini arttırıyor.

Haber Ajansı Aboneliği söz konusu olduğunda Türkiye’de üç büyük haber ajansı olan AA, DHA ve İHA bulunmaktadır. Bunların haricinde de ücretsiz haber ajansları da günümüzde mevcuttur.

Haber Ajansı aboneliği alındığında da bu haberleri sitenize manuel olarak veya otomatik olarak eklemek mümkündür. Otomatik olarak sitenize haberleri aktarmak istiyorsanız da WBots gibi otomasyon yazılımlarını kullanmanız gerekmektedir.

WBots; Türkiye’de şu anda en kapsamlı ve gelişmiş otomatik haber ajansı botuna sahiptir. Haber Ajansları için otomasyon noktasında birçok çözüm olsa da 3. parti yazılımlar konusunda onlarca algoritma ve yüzlerce fonksiyon ile size adeta ücretli editör gibi hizmet veren WBots ajans botu konusunda oldukça öne çıkmaktadır.

Haber Ajansı Botu seçimi konusunda dikkat edilecek en önemli noktalar, içeriğin temiz bir şekilde sitenize aktarılması yanı sıra içeriğin istediğiniz gibi formatlanarak siteye aktarılmasıdır. Ayrıca haberlerde çeşitli filtrelemeler yapabilmenizde oldukça önemlidir. 

Ücretli Haber Ajansları için modüler bir yapı sunan WBots ile ücretsiz haber ajanslarına da erişebilmektesiniz. Büyük haber siteleri için Haber Botu noktasında ise WBots’un geniş bir site takibi olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Ancak önemle belirtmemiz gerekir ki ilgili haber sitelerinden içerikleri sitenize yüklemeden önce ilgili haber sitelerinden bireysel olarak izin almanız yasal olarak sizi birçok noktada koruyacaktır.

Yorumlar (0)
açık