Alexa
banner322

Twitter Hesabınızı Onaylamak İçin Yapılması Gerekenler

Twitter, Onaylanmış Hesap özelliğini 2009 yılında getirmişti.

Twitter Hesabınızı Onaylamak İçin Yapılması Gerekenler

Twitter, Onaylanmış Hesap özelliğini 2009 yılında getirmişti. Bu özellik sayesinde kullanıcılar spor, siyaset, bilim, magazin ya da basın gibi alanlarda adı bilinen ve öne çıkan kişilerin gerçek hesabı ile fake hesapları arasında ayrım yapabilmek mümkün olmuştu. 2009 yılından bu yana Twitter’da yaklaşık olarak 187.000 adet onaylanmış hesap bulunuyor. Twitter, geçtiğimiz yıldan itibaren Onaylanmış Hesap seçeneğini kullanıcılara açtı. Bu yenilik ile beraber kullanıcılar kendi hesaplarını ya da bir başkasının hesabını onaylatmak için başvuruda bulunabilecekler. Bu başvuru değerlendirildikten sonra Twitter hesabı onaylıyor ve profilin yanına mavi tik işareti koyuyor ya da başvuruyu kabul etmiyor ve eksik bilgilerin girilmesini istiyor. Platform hesabı onaylamak için o hesabın sahibi hakkında detaylı bilgiler istiyor.

Onaylı Hesap Kriterleri

Twitter resmi hesabından yaptığı açıklamada “Müzik, oyunculuk, moda, yönetim, politika, din, gazetecilik, medya, spor, iş dünyası ve diğer temel ilgi alanlarında çok aranan kullanıcılara odaklanırız. Onaylama şartlarımızı sürekli olarak güncelleriz. Takipçi ya da teğet sayısının onaylanmayı etkileyen bir faktaör olmadığını unutmayın.” gibi bir not düştü. Bu nottan belli olduğu üzere hesaptan atılmış tweet sayısı ve hesabı takip eden kullanıcı sayısı onaylanma sürecine herhangi bir etki yapmıyor. Bunun nedeni ise takipçi satın alma işlemleri ile yapılan takipçi sayısını artırma ya da tweet sayısını çok göstermek için spam tweet atma yöntemlerinin önüne geçmek. Twitter onaylanmış hesap konusunda her zaman en doğru kullanıcı bilgilerine erişmeyi hedefliyor. Bir hesabın onaylanması için yapılan başvuru reddedildiğinde aynı hesabın onaylanmasına yönelik yeniden başvuru yapmak için 30 gün beklemek gerekiyor. Platform, istenen koşulları karşılamayan başvuruları genel olarak geri göndererek düzeltilmesini istiyor.

Onaylama Bilgileri

Twitter hesabının onaylanması için bazı önemli bilgiler gerekiyor. Onaylanacak olan hesabın kullanıcısına ait doğrulanmış bir telefon numarası, doğrulanmış bir e-posta adresi, kişisel bilgiler, profil fotoğrafı, herhangi bir şirket, marka ya da kuruluşa ait olmayan hesaplar için doğum günü bilgisi, kullanıcıyla ilişkili 2 adet internet sitesi linki gibi bilgilerin formda doğru bir şekilde yer alması gerekiyor. Ayrıca hesabın gizlilik ayarlarında tweetlerin herkese açık olarak ayarlanmış olması da istenen şartlar arasında yer alıyor. Platform, bu hesabın neden onaylanması gerektiği için de 500 karakter limitli kısa bir yazı istiyor.

Kullanıcılar en son aşamada ise pasaport, ehliyet ya da nüfus cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesinin fotoğrafını yükleyerek profillerinin onaylatacaklar. Her başvurunun kabul edileceği garantisi yok. Ancak 30 günlük bekleme süresi olduğu için kullanıcıların bunu doğru bir şekilde yapması önemli. Diğer taraftan daha önce onay için başvuran yalnız onayı alamayan hesapların yapacağı başvuruda, başarısız şekilde yapılmış olan ilk başvuru göz önüne alınmıyor. Bu da ilk seferde doğru yapamayan kullanıcıların önünü kapatmıyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2017, 23:19
YORUM EKLE