Alexa
banner314

Twitter Hesap Kapatma Tamamen Silme

Türkiye'nin en büyük sosyal paylaşım sitelerinden birisi olan Twitter'de hesap nasıl kapatılır? Twitter hesap kapatma için ne yapmalısınız?

Twitter Hesap Kapatma Tamamen Silme
banner327

Sosyal paylaşım siteleri hayatımızın bir parçası haline geldi. Akıllı telefon ve tabletlerin yaygınlaşmasıyla birlikte yaşamımızın neredeyse vazgeçilmezi oldu. Dünya çapında en yaygın bir şekilde kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden birisi de Twitter olarak bilinmektedir.

Türkiye’de Twitter, 25 Nisan 2011 tarihinden itibaren kullanılmaya başlandı. Bu tarihin önemi Türkçe dil desteği vermeye başlamasıdır. Twitter kısa sürede milyonlarca üyeye ulaştı.. 

Bir çok sosyal paylaşım sitesinin uygulamaları farklıdır. Paylaşım sitelerine üye olanların bir kısmı bu sitelerin birçok özelliğinden habersiz olduğu gibi twitter hesap kapatma gibi basit işlemleri bile nasıl yapacağını bilememektedir.

Twitter hesap kapatma ve tamamen silme işlemini en basit şekliyle anlatacağız.

Twittter Hesabınıza girişi yaparak, Sağ üst köşedeki profil fotoğrafına tıklayın “Ayarlar” seçeneğine tıklayarak açılan sayfadan hesap seçeneğini seçin. Hesabınızın bulunduğu sayfanın en alt kısmındaki “Hesabımı devre dışı bırak” seçeneğine tıklayın “@kullanıcıadınız adlı kişiyi devre dışı bırak” butonuna tıkladığınızda işlem tamamlanmış olacaktır.

Twitter hesap silme işleminden sonra 30 gün hesabınıza tekrar girmeyin. 30 gün içinde giriş yapmanız halinde Twitter hesabınız yeniden akttif hale gelir. Ancak bu 30 gün içerisinde twitter hesabınıza girmediğiniz taktirde hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

Bütün bunlarla uğraşmak istemiyorsanız aşağıdaki linkten de hesabınızı silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Twitter hesap silme hakkında daha detaylı bir anlatım için twitter hesap silme haberini okuyabilirsiniz.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 19:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
hüseyinuzunkaya
hüseyinuzunkaya - 10 ay Önce

Kapatma

erkan
erkan - 8 ay Önce

hesabim kapatacağim

Yusufsikicik mara
Yusufsikicik mara - 7 ay Önce

Yusufsikicik mara
Yusufsikicik mara - 7 ay Önce

Hesap silme

banner307

banner325