Windows Defender Kapatma

Windows 10 işletim sistemini yeni kullanmaya başlamış olan kullanıcılar bazı durumlarda defender sistemini kapatma konusunda problem yaşayabiliyor.

Teknoloji 27.08.2020, 13:16
Windows Defender Kapatma

Windows defender kapatma özellikle Windows 10 sistemini kullanan kullanıcılar için, internet üzerinden yapılan indirme işlemleri sırasında sorun yaşanmaması adına araştırılan bir konu olarak biliniyor.

Teknolojinin bir parçası da elbette bilgisayarlar. İnsanlar en güncel teknoloji haberleri içeriklerini daha çok bilgisayarların başında okuyorlar. Yine Windows 10 işletim sisteminin kendisine ait olan bir virüs koruma programı olan defender sistemi, aslında kolaylıkla kapatılabilen bir yapıya sahip. Bu nedenle pek çok kullanıcı indirme işlemlerinden önce defender programını kapatarak olası engellemelere ya da kısıtlamalara karşı önlem almak istiyor.

Bu durum beraberinde defenderin nasıl kapatılabileceği konusunu getirmekle birlikte, Windows 10 işletim sistemini yeni kullanmaya başlamış olan kullanıcılar bazı durumlarda defender sistemini kapatma konusunda problem yaşayabiliyor. Windows 10 sürümü ile birlikte oyuncularda rahat etti. Oyun haberleri içeriklerinde sürekli görüyoruz oyun görünümlü virüsleri. Oyunları indirirken bazen virüs indirebiliyorlar. Bu durumda da Windows defender devreye giriyor. Tabii kimisi bu uyarılardan sıkılıp tamamen kapatmak isteyebiliyor.

Başlat Menüsünden Kapatma İşlemi

windows defender kapatma

Windows 10 işletim sistemi genel olarak başlat menüsü ağırlıklı çalışan bir sistem olmakla birlikte, bu sayede istenilen hemen hemen her bilgiye başlat menüsü aracılığı ile ulaşmak oldukça kolay oluyor.

Windows defender kapatma işlemi için ise, öncelikle başlat menüsüne girmek gerekiyor. Başlat menüsüne girilmesinin ardından Windows özellikleri ya da Windows ayarları yazan kısımdan, defender menüsüne ulaşmak, kapatma işlemini gerçekleştirmek için yeterli oluyor.

Defender ayarları çoğunlukla virüs sekmesi içinde yer almakla birlikte, Windows sekmesi içerisinden de bu kısma ulaşmak mümkün. Bunun için Windows defender yazısını, başlat menüsündeki arama kutucuğuna yazmak ve ilk çıkan seçeneğe tıklamak yeterli oluyor.

Ardından açılan menü içerisinde virüs programının hangi özelliklerini isterseniz onları devre dışı bırakma seçenekleri olduğu gibi, belirli süre ile ya da yeniden açılana kadar kapalı kalmasını sağlayacak şekilde kapatma seçenekleri kullanıcıya sunuluyor.

Kaynak: https://teknodiot.com/

Yorumlar (0)