Alexa

Aşk; Sahiplenmek, Özgürleşmek ve Mutluluktur

Aşk ruhsal ihtiyaçlar kategorisinde yer alan hiçbir karşılık beklemeden hissedilen çok kutsal bir duygudur.

Aşk; Sahiplenmek, Özgürleşmek ve Mutluluktur

Yüzyıllardır insanları hayata bağlayan, yaşam enerjilerinin artmasına olanak sağlayan aşk çok derin ve insanın içinden gelen büyük bir duygudur. İnsanların gerçek aşkı bulabilmeleri için ilk önce kendilerini çok iyi tanıyıp, aşktan beklentilerinin ne olduğuna karar vermeleri gerekmektedir. Çok eski çağlardan beri hayatımızın her alanında romanlarda, şiirlerde ve filmlerde karşımıza çıkan aşk özgürce hissetmemizi sağlar. Bazı insanlar duygularını anlamlı ve derin aşk sözleri ile ifade etmeyi tercih etmektedir.

Aşk ve tutku genel olarak birbirine çok fazla karıştırılan duygu türlerinden biridir. Genelde bazı insanlara karşı beslediğiniz tutkuyu aşk sanıyor olabilirsiniz. Ancak tutku ve aşk birbirinden çok farklı duyguları temsil etmektedir.

Aşk ruhsal ihtiyaçlar kategorisinde yer almaktadır. Bir insana duyulan tutku ise aşk değildir. Aşk hiçbir karşılık beklemeden hissedilen çok kutsal bir duygudur. Karşınızdaki insanı değiştirmeye çalışmadan olduğu gibi kabullenmeyi bu şekilde sevmeyi öğrenmelisiniz. Aksi takdirde karşılıklı yıpranmalara sebep olabilirsiniz. Bitmek bilmeyen beklentiler ve ego zamanla aşkın azalmasını sağlayabilir.

Dünyada ki hiçbir duygu sevmek ve sevilmek kadar güzel değildir. Hayatı boyunca aşık olmadan o muhteşem gücü hissedemeden yaşayan insanlar tamamen yarım kalacaktır. Sevginin hayatımızdaki gücü çok önemlidir. Aşık olmaktan korkmamalısınız. Her insan duygularını farklı şekillerde ifade etmeyi tercih etmektedir. Çoğu insan anlamlı ve derin aşk sözlerini kullanarak duygularını açığa vurmaya çalışmaktadır.

Aşk hiçbir zaman çıkar ilişkisi haline dönüşmemelidir. Sevdiğiniz insanı değiştirmeye çalışmak yerine birlikte özgürleşip, hayallerinizi gerçekleştirmeniz çok daha büyük bir önem taşımaktadır. Birbirinizin hayallerine köstek olursanız geriye dönünce pişmanlıklarla dolu bir geçmiş ile karşılaşabilirsiniz. Egonuzu ve çıkarlarınızı tamamen bir kenara bırakarak aşık olmalısınız. Aşk bir bağlılık hissi değildir. Özel bir duygudur. Sahiplenmek, özgürleşmek ve mutluluktur.

YORUM EKLE
YORUMLAR
gariban komsesiz
gariban komsesiz - 11 ay Önce

Lütfen küçük suçlara af istiyoruz genel af

arif sürmeli
arif sürmeli - 9 ay Önce

kader mahkumlarına af bekliyoruz