Alexa
banner322

Çamaşır Sodası

Aslında kimyasal ismi sodyum karbonat olarak bilinen bu maddenin en önemli özelliği doğal temizlikte en güzel çözümü sunmasıdır.

Çamaşır Sodası

Aslında kimyasal ismi sodyum karbonat olarak bilinen bu maddenin en önemli özelliği doğal temizlikte en güzel çözümdür. Kullanılan yerde suyu yumuşatarak, sabunun köpürmesine destek sağlar. Birçok deterjanın en önemli temizli maddesi olup, pek çok amaçla kullanılabilir. Çamaşır suyu'nun normalde Tahriş etme olasılığı var olduğundan doğrudan solunmaması ve muhakkak eldiven kullanılması gerekmektedir. Satın alınmasında dikkat edilmesi gereken diğer bir husus da titanyum dioksit ve klor içermemesi gerekmektedir.

Çamaşır sodası hangi amaç ile nerelerde kullanılır?

Çamaşır Temizliği;

Özellikle tül, yorgan, perde, yastık, halı ve paspas ve battaniye gibi çabuk kirlenen ve çok kolay yıkanmayan eşyaların temizliğinde kullanılır. Makine kullanımlarında ise deterjan gözüne bir ölçe ilave edip, deterjan koymadan bir zaman soda ile yıkayarak, sonrasında deterjan ilave edip yıkama yapılabilir.

Ev temizliği;

Mutfak camları, dolapları, aspiratör, fayanslar, buzdolabı, avize ve buna benzer birçok mutfak ve genel temizlikte kullanılabilir. Bulaşık temizliğinde ise kullanacağınız suya çamaşır sodası, biberiye yağı, portakal yağı ve kekik yağı damlatarak kullanırsanız, nasıl etkili bir temizlenme olduğunu ve eşyalarınızın nasıl ilk günkü gibi parladığını görebilirsiniz. Tabi bütün bunların dışında tava ve tencere gibi çelik içerikli ürünleri parlatmak için de kullanabilirsiniz.

Örneğin, tülünüzü, perdenizi veya battaniyenizi rahat ve kolay bir şekilde yıkamak isterseniz, Ilık suyla dolumunu sağladığınız küvete bir, iki ölçü ekleyip bekletirseniz, kirin anında nasıl aktığını göreceksiniz. Sonrasında durulama yaptıktan sonra deterjan ile yıkamaya geçerseniz, kirden arınmış eşyalarınızın pırıl pırıl olduğuna şahit olacaksınız.

Deri eşyalarınızın, mutfak cam ve dolaplarınızın ve fayanslarınızın temizliği için yine ılık suyun içine birkaç ölçek üründen karıştırın ve bezinizi yıkayın. Bu bez ile temizlediğiniz yerin anında kirden arındığını göreceksiniz.

http://korumatemizlik.com.tr/urunlerimiz/hypo/

YORUM EKLE